• Przedszkole nasze realizuje zadania zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego wydana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Pracujemy według nowatorskich programów i metod nauczania (m.in. Ireny Majchrzak)
  • Stosujemy autorskie programy: ekologiczny, matematyczny, związane z nauką czytania.
  • Współpracujemy z poradnią psychologiczno - pedagogiczną.
  • Korzystamy z elementów metody opracowanej przez Weronikę Sherborne, której celem jest poza prawidłowym rozwojem fizycznym dziecka zdobycie pewności siebie i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu.
  • W zakresie edukacji matematycznej korzystamy z założeń programu Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, według której w nauczaniu matematyki najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka - "stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności"
  • Stosujemy ćwiczenia wyciszające, ułatwiające skupienie uwagi oraz ćwiczenia na wyciszenie emocji.
  • Realizujemy również ćwiczenia wyostrzające zmysły (dotyk, słuch, węch).
  • Wykorzystujemy elementy pedagogiki zabawy KLANZA - zabawy z chustą animacyjną.
  • Duży nacisk kładziemy na edukację artystyczną (wykorzystując techniki dramy), ekologiczną oraz prawidłowy rozwój fizyczny dziecka - prowadzimy zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki twórczej R. Labana i K. Orffa.

Nasze przedszkole:

• przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole,
  • wspiera działania dzieci w różnych formach aktywności,
  • stwarza miłą, bezpieczną atmosferę do zabawy i nauki,
  • pomaga rodzicom w opiece nad ich dziećmi w czasie pracy,
  • integruje wszystkie dzieci,
  • oferuje smaczne wyżywienie zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 16.30

Oferujemy całodzienne wyżywienie.

Zamiast leżakowania proponujemy inne formy odpoczynku dzieci:

• treningi relaksacyjne
  • zajęcia wyciszające
  • słuchanie muzyki i bajek

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają zapewnione całodzienne wyżywienie.

W zakres tego wyżywienia wchodzą:
śniadanie,
obiad złożony z dwóch dań ( godz. 11.30 zupa, 13.30 drugie danie),