Przedszkole Miejskie Nr 1 w Chojnowie ma długa i piękną tradycję. Powstało w 1953 roku i mieści się w budynku z okresu przedwojennego. Ma dobrą bazę lokalową: duże przestronne sale, zabytkowe wnętrza oraz duży ogród .

Od 1958 r. było ono przedszkolem przyzakładowym FMR "Agromet- Dolzamet". Dzięki zaangażowaniu dyrektorek przedszkola ich współpracowników, rodziców oraz FMR , a obecnie również Urzędu Miejskiego w Chojnowie, przedszkole jest bogato wyposażone w sprzęt, zabawki, gry, pomoce dydaktyczne oraz stroje ludowe dla dzieci.

Od roku 1991 organem prowadzącym jest Urząd Miejski. W roku 2000 w przedszkolu przeprowadzono remont w ramach którego zmodernizowano łazienki, toalety, kuchnię oraz wydzielono nowe pomieszczenia z którego powstała jadalnia. Zainstalowano również piec gazowy centralnego ogrzewania, co przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania przedszkola. Wszystkie te inwestycje są możliwe dzięki dużym nakładom finansowym Urzędu Miasta w Chojnowie.

W związku z obchodami 50-lecia istnienia naszej placówki udało nam się uzyskać zdjęcia pierwszych absolwentów naszego
 przedszkola pochodzących z 1952 roku. Fotografie te udostępniła nam Pani Zofia Suchecka, która jest na zdjęciu jako wychowanka.

Pierwszą kierowniczką naszego przedszkola była  Pani Monika Gmur. (jest na zdjęciach)

50lat4 (szerokość: 750 / wysokość: 484)

50lat5 (szerokość: 750 / wysokość: 456)

50lat6 (szerokość: 750 / wysokość: 466)

Poniżej zdjęcia z kwietnia 1955 r. wykonane na terenie naszego ogrodu w przedszkolu.
Na zdjęciach jest Pan Ryszard Repeć w wieku 3.5 roku, dzięki uprzejmości którego zamieszczamy te zdjęcia.
Może ktoś jeszcze się rozpozna?

Na zdjęciu pod zieloną 1 Pan Ryszard Repeć

rys1 (szerokość: 750 / wysokość: 482)

rys2 (szerokość: 750 / wysokość: 477)

rys3 (szerokość: 750 / wysokość: 483)