SKRZYDLATA FERAJNA - MOTYLKI

SKRZYDLATA FERAJNA - WIEWIÓRKI

2022-05-07 08:11

"PRZEDSZKOLNY RECYKLING" W GRUPIR GRZYBKI

W naszym przedszkolu dzieci z grupy „Grzybki” uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce proekologicznej . W trakcie ich realizacji dowiedziały się dlaczego należy segregować odpady , jak należy to robić i dlaczego jest to ważne. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie odpady można wykorzystać do recyklingu i co oznacza to słowo. Podczas zajęć i zabaw z wykorzystaniem różnego rodzaju nieużytków takich jak : plastikowe butelki ,nakrętki , rurki do napojów oraz kubki i gazety, dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, utrwaliły poznane litery , tańczyły i doskonale się bawiły. Zajęcia pokazały , że przedszkolaki posiadają dużą wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska. Rozumieją potrzebę segregacji odpadów oraz znaczenie słowa – recykling.

2022-04-29 21:11