Bal karnawałowy

Informujemy, że 29 stycznia 2016r. odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy, który poprowadzi firma Fiki Miki z Legnicy. Prosimy Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci.

2016-01-11 16:09

Wesołych Świąt!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia - z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim serdeczne życzenia: aby magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniosła wszystkim spokój i radość, aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła i rodzinnej atmosfery, aby w chwilach refleksji choć na chwilę zatrzymać się i dostrzec to, czego nie widać w ciągłym biegu – zwykłe, proste radości - pracownicy przedszkola.

2015-12-19 15:11

Spotkanie wigilijne w przedszkolu

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od wielu lat tradycją, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. 18 grudnia od samego rana było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie - atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Dzieci przedstawiły jasełka, recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki, były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem. Na zakończenie wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

2015-12-19 09:14

Koncert muzyczny pt.: ,,Jak tuba z harfą rozmawiała”

16 grudnia odbył się w naszym przedszkolu koncert Lubuskiego Biura Koncertowego pt.: ,,Jak tuba z harfą rozmawiała”, tworzący cykl koncertów pod nazwą ,,W krainie Pani Muzyki”. Dzieci wysłuchały opowieści o księżniczce Smutniczce i poznały najgłośniejszy (tuba) i najbardziej subtelny (harfa) instrument orkiestry.

2015-12-16 21:50

„Góra Grosza 2015”

W okresie od 24 listopada do 4 grudnia w ramach akcji „Góra Grosza 2015” przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę monet. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych. Zebrane pieniądze zostały posegregowane nominałami i komisyjnie zliczone. Ogółem podczas XVI edycji akcji zebraliśmy 400,20 zł! Cieszymy się, że wszystkie dzieci i ich rodziny dały się wciągnąć w groszową zbiórkę, dzięki Wam uzbierała się naprawdę duża góra grosików. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!

2015-12-12 17:49