Przedstawienie pt: „Przygody Pingwina Pik Poka”

Szanowni Rodzice! 30 września (środa) o godz. 12.00 nasze przedszkolaki obejrzą przedstawienie pt: „Przygody Pingwina Pik Poka” w wykonaniu aktorów z Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha.

2015-09-28 15:44

Pożegnanie lata – powitanie jesieni 2015

„Wszyscy ludzie mówią, że jesień jest smutna, a my wcale się nie zgadzamy z tym. Jesień jest wesoła, echo za nią woła, pełno przed nią złotych drzew” - takimi właśnie słowami przedszkolaki pożegnały dzisiaj lato i powitały jesień. Z tej okazji odbyły się liczne konkursy i zabawy o tematyce jesiennej, które dostarczyły naszym dzieciom wielu miłych wrażeń. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wspólnie przywitać porę roku, która przynosi nam mnóstwo darów i ubiera świat pięknymi kolorami!

2015-09-23 18:52

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa!

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci ze „Słoneczek” i „Pszczółek” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyte owoce, przybory kuchenne, a także czyste ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, dzieci pokroiły owoce, mieszały i … degustowały. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że była własnoręcznie przyrządzona? Ponadto „Słoneczka” zrobiły wieloowocowe kompoty, czyli „zatrzymały” witaminki na późniejszy czas!

2015-09-21 21:01

Sprzątanie Świata 2015

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, koordynowanej i organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. 19 września „Motylki”, „Pszczółki” i „Wiewiórki” z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci z terenu wokół przedszkola i pobliskich ulic – a było tego niemało...Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy – jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Wpajajmy to dzieciom od najmłodszych lat!

2015-09-19 12:59

Kasztanobranie 2015

Nasze przedszkole przyłączyło się kolejny raz do akcji „Kasztanobranie” organizowanej przez Pharmeko Sp. z o.o. Biorąc w niej udział będziemy mogli uzyskać wsparcie finansowe, które pomoże zaspokoić niektóre potrzeby przedszkola. Akcja będzie trwać od 15 września do 31 października 2015 roku. Bierzcie więc worki i przygotujcie się na wielkie kasztanobranie!

2015-09-13 10:59