Muzyczne spotkania - poznajemy bębny afrykańskie

Do naszego przedszkola zawitał dzisiaj niezwykły gość – pan Rafał, który przywiózł ze sobą różne rodzaje bębnów afrykańskich, opowiedział o ich historii i zagrał na nich przeróżne rytmy. Największa zabawa była wtedy, kiedy każdy przedszkolak mógł samodzielnie zagrać na bębnach – dzieci z zapałem wybijały rytmy podążając za wzorami rytmów pana Rafała. To było bardzo głośne i wesołe spotkanie!

2015-05-12 17:07

Rekrutacja 2015/2016

Informujemy, że pierwszy etap rekrutacji do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie został zakończony. Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych została umieszczona na tablicy ogłoszeń w naszym przedszkolu. Rodzice/opiekunowie prawni kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane (druk do pobrania na stronie internetowej przedszkola - zakładka "Dla rodziców" - "Rekrutacja" lub w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie). Brak potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola, w formie pisemnej w terminie do dnia 07.05.2015r. jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

2015-04-28 10:16

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to prowadzona corocznie wiosną akcja, która ma na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie – a przedszkole to odpowiednie miejsce na początek edukacji ekologicznej. Tego dnia zastanawialiśmy się wspólnie z dziećmi, co możemy zrobić, aby nasza Planeta była piękna i czysta. Zorganizowaliśmy również ekologiczny korowód, który był apelem najmłodszych o ochronę przyrody i ulepszanie środowiska, bo czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko!

2015-04-24 10:41

Koncert muzyczny pt.: „O rycerzu i królowej Elfów"

20 kwietnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w ostatnim już w tym roku szkolnym koncercie muzycznym pt.: „O rycerzu i królowej Elfów" organizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Dzieci poznały przygody odważnego rycerza Zdzisława, złego czarownika i księżniczki przemienionej w Elfa. W tę historię wplątana była piękna, średniowiecza muzyka, która zachwyciła dzieci.

2015-04-20 20:24

Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie - pracownicy przedszkola.

2015-04-04 21:56