Wielkanocny Zajączek w naszym przedszkolu

Dzisiaj nasze dzieci spotkała nie lada niespodzianka – do przedszkola przybył Zajączek Wielkanocny w towarzystwie swojego pomocnika. Goście zaprosili dzieci z każdej grupy do zabawy – przedszkolaki musiały rozwiązać zagadki i rebusy. W nagrodę otrzymały czekoladowe jajeczka. Radość wszystkich była ogromna. Dzieci do końca pobytu w przedszkolu wspominały wizytę miłych gości.

2015-04-01 18:05

„Przedszkolny przegląd muzyczny”

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się „Przedszkolny przegląd muzyczny”. Od samego rana wszystkim uczestnikom towarzyszyły ogromne emocje. Dzieci występowały w dwóch kategoriach: dzieci młodsze (3 i 4 latki) oraz dzieci starsze (5 i 6 latki). Repertuar był zróżnicowany – od piosenek przedszkolnych poprzez pop, aż do disco polo. Mali artyści spisali się na medal! Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

2015-03-27 19:03

Przedstawienie pt.: „Twoje abecadło”

25 marca po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Twoje Abecadło”. Aktorzy w niezwykle zabawny i ciekawy sposób przekazali nam szereg wzorców i wartości, o których powinniśmy pamiętać przez całe nasze życie. W spektaklu brały udział również dzieci, które występując z aktorami na scenie, uczyły swoich kolegów, jak należy segregować śmieci, bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, czy wreszcie jak opiekować się swymi czworonożnymi przyjaciółmi. Przedstawienie na długo pozostanie w pamięci dzieci, które po jego zakończeniu żywo dzieliły się swoimi wrażeniami.

2015-03-26 19:49

Wizyta przedszkolaków w SP4

23 marca dzieci z „Biedronek”, „Motylków” i „Grzybków” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Coroczne spotkania przedszkolaków ze społecznością uczniowską mają na celu przybliżenie przyszłym pierwszoklasistom warunków, w jakich od września będą zdobywać wiedzę. Przedszkolaki obejrzały występy uczniów, a także miały okazję zwiedzić szkołę – zobaczyły salę komputerową, teatralną, pracownię przyrodniczą z tablicą interaktywną, salę audio, świetlicę. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

2015-03-23 20:22

Pierwszy dzień wiosny

W tym roku pierwszy dzień astronomicznej wiosny był naprawdę bardzo ciekawy! Przedszkolaki mogły zobaczyć przez specjalną folię Baadera niezwykłe zjawisko, jakim jest zaćmienie słońca. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się rzadko spotykanemu układowi ciał niebieskich, kiedy to Księżyc znalazł się pomiędzy Ziemią a Słońcem i przysłonił jego światło. Wrażeń było co niemiara! A później wyruszyliśmy z Marzanną – zimową panną, aby powitać najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi kwiatkami, wiankami, balonami, gałązkami przeszedł ulicami naszego miasta, by powrócić na plac przedszkolny i przepędzić panującą zimę. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła! Już bociek leci, cieszą się dzieci, wiosna, wiosna idzie przez świat!” próbowały wystraszyć zimę. Na koniec przy wspólnym śpiewie spaliliśmy Marzannę – w ten symboliczny sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę…

2015-03-20 18:09