"MAGIA CHEMII DLA NAJMŁODSZYCH"

Dzieci z grup Krasnale i Słoneczka uczestniczyły w zajęciach on-line, prowadzonych przez specjalistów z Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy z serii " Magia chemii dla najmłodszych". Był to pokaz eksperymentów chemicznych dla przedszkolaków. Dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawych doświadczeń typu: "Wędrująca woda", "Wulkan", "Samodmuchający balon", itp. Udział w tych zajęciach pobudził ciekawość dzieci oraz rozwinął ich wyobraźnię .

2021-09-23 14:33

UBEZPIECZENIE NNW

Szanowni Państwo, zgodnie z pismem z dnia 01.10.2018 nr DWKI-WPB.5013.22.2018.BN Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli Rodziców. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora przedszkola, jak również innych organów przedszkola, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz dzieci. Dlatego jedynie umożliwiamy zapoznanie się z kilkoma niżej wymienionymi propozycjami. To przegląd propozycji z firm ubezpieczeniowych: Signal Iduna KochamToDbam, Generali, Compensa, Uniqa, edupolisa.pl (Kod zniżkowy: EDU00057). Wszystkie te polisy działają 24h/dobę, przez 12 miesięcy w roku, w Polsce i za granicą. We wszystkich jest wliczone wyczynowe uprawianie sportu. Więcej informacji w zakładce Dla Rodziców/Ubezpieczenie NNW.

2021-09-22 21:17

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2021

20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. To ważny dzień, który dla Dzieci jest okazją do wspólnego świętowania, zabawy i radości z bycia Przedszkolakiem. Nasze przedszkole przygotowało dla swoich małych podopiecznych wiele atrakcji – były konkursy, zabawy integracyjne, w każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar Dzieci. Dodatkowo w tym roku Grzybki i Motylki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Życie przedszkolaka” – było bajecznie, kolorowo, w górę pofrunęły balony, a z nimi radość z poczucia bycia razem! Wszystkim Przedszkolakom życzymy uśmiechu na co dzień i samych wyjątkowych chwil!

2021-09-20 19:19

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - WYCIECZKA SŁONECZEK I KRASNALI

Z okazji Dnia Przedszkolaka Słoneczka i Kasnale wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Ostaszowie. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wystawy zabawek oraz uczestniczyły w karmieniu zwierząt. W trakcie wycieczki dzieci odkryły na nowo codzienne warzywo. Ziemniak okazał się doskonałym atrybutem zabaw. Były wyścigi, zabawy zręcznościowe i poszukiwawcze. Nawet udało się stworzyć z niego zabawkę - gniotka. Każdy gniotek był inny, każdy wyjątkowy. Na koniec zajadali się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami z ogniska. Pogoda nam dopisała i humory też. To był bardzo udany dzień.

2021-09-20 16:35

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – ŚWIĘTO KREATYWNYCH DZIAŁAŃ DZIECIĘCYCH

15 września Dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Obejrzeliśmy film o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła Przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich Przedszkolaków. Tego dnia również Dzieci miały okazję zobaczyć kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie widział. Braliśmy udział w wielu kreatywnych zabawach: matematycznych, ruchowych, tanecznych i plastycznych. To był dzień pełen wrażeń, dzień, który powinien być obchodzony przez cały rok! Pamiętajmy: każde dziecko ma swój „znak rozpoznawczy” – dla jednego jest to kropka, dla drugiego kreska, a dla jeszcze innego są to ręce ubrudzone aż po łokcie. I nasza w tym głowa, aby ten potencjał w dziecku dostrzec.

2021-09-15 15:40