Wycieczka „Grzybków” do w Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi
4 listopada dzieci z grupy „Grzybki” gościły z wizytą w Fabryce Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gdzie miały okazję zobaczyć, jak szklana rurka zmienia się w przepiękną ozdobę choinkową. Odwiedziły takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia, wzorcownia. Wycieczka była niepowtarzalnym przeżyciem dla naszych przedszkolaków - pozwoliła im przenieść się w bajkowy czas Świąt.
data publikacji: 2013-11-12 18:06

Spektakl muzyczny „O księżniczce Lucynie, która tańczyć nie chciała”
30 października odbył się w naszym przedszkolu spektakl muzyczny pt.: „O księżniczce Lucynie, która tańczyć nie chciała”. Dzieci wraz z bohaterką opowieści odwiedziły różne miejsca w poszukiwaniu najpiękniejszego tańca. W poszukiwaniach pomogła im: tancerka, trębacz i pianista.
data publikacji: 2013-11-03 21:27

Urodziny Kubusia Puchatka
14 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodziny Kubusia Puchatka. Dla uczestników przyjęcia urodzinowego – naszych Przedszkolaków – przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z postaciami występującymi w książkach Alana Aleksandra Milne, wysłuchały ciekawych historii opowiadających o perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku. Odbyły się także wyścigi tygrysków, rzuty orzechami do celu w ogrodzie Królika, tańce. Dzieci znakomicie się bawiły, a największą radość sprawiło im dopinanie ogonka Kłapouchemu i konsumpcja słodkości. Drogi Kubusiu Puchatku! Bądź wesoły i szczęśliwy, smaczny miodek sobie jedz. Kochaj dzieci i przygody i żyj długo - ile chcesz!
data publikacji: 2013-10-14 19:14

„Owocowy zawrót głowy u Biedronek”
Ten tydzień był dla Biedroneczek bardzo pracowity - w czwartek dzieci tworzyły kukiełki warzywne, a w piątek czekało na nich wyjątkowe kulinarne wyzwanie! Nasi milusińscy wiedzą doskonale, że owoce są źródłem wielu witamin, wobec czego samodzielnie postanowiły wykonać bardzo zdrową przekąskę – szaszłyki owocowe. Było przy tym dużo pracy, ale bawiliśmy się doskonale. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Stosując zasady bezpieczeństwa, przedszkolaki ostrożnie nabijały pokrojone wcześniej owoce, na patyki do szaszłyków, a następnie układały je na tackach. Po uporządkowaniu swojego miejsca pracy, dzieci przystąpiły do konsumpcji owocowych pyszności, które zjadły ze smakiem. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę podczas tych zajęć. Bardzo dziękujemy rodzicom Biedroneczek za wszystkie owoce i warzywa przyniesione do naszej grupy. Zdjęcia zamieścimy w poniedziałek
data publikacji: 2013-10-12 22:21

„Baw się z nami jesiennymi darami” – kukiełki warzywne w wykonaniu „Biedronek”
Warzywa zdrowe są, to wszyscy wiedzą, ale można je również wykorzystać do wspaniałej zabawy, która rozwija wyobraźnię dziecka. 10 października grupa Biedronek robiła warzywne kukiełki. Każde dziecko z uśmiechem wykonało wybraną przez siebie postać, a nawet nadało jej imię. Biedronki wykazały się ogromną kreatywnością! Nie każdy wie, że po połączeniu warzyw z bogatą wyobraźnią możemy otrzymać ufoludka, jeża, myszkę, a nawet księżniczkę! Ciekawym pomysłom nie było końca! Warzywne kukiełki zachęciły nas do zdrowego odżywiania i bajecznie ozdobiły nasza salę przedszkolną. Pozostałe niewykorzystane w pracy warzywa wraz z darami Pani Jesieni, które Biedroneczki nazbierały podczas licznych poznawczych wycieczek, a także te przyniesione przez dzieci wspólnie z rodzicami z domu, wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy.
data publikacji: 2013-10-12 22:20