ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA AMELKI!

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, a szczególnie Pani Małgorzaty Rzetelskiej i ogromnemu sercu Sponsora – Prezesa Firmy STAHLBAU Pana Romana Siemaszko – 7 października nieopodal wejścia do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie zagościł pojemnik serduszko. Zebrane w nim plastikowe nakrętki przekażemy na rzecz Amelii Gmyrek – dziewczynki chorującej na SMA. Amelka potrzebuje aż 9 mln złotych na najdroższy lek świata. Pomóżmy Amelce cieszyć się normalnym życiem, dla Niej liczy się każdy grosz!

2021-10-08 12:27

WARZYWNO-OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY U MOTYLKÓW

Miniony tydzień wzbogacił dzieci z grupy „Motylki” w wiedzę na temat owoców i warzyw – poznały ich budowę, wartości odżywcze, a tym samym znaczenie dla zdrowia. Dowiedziały się również, że z warzyw i owoców można robić różne przetwory i przyprawy. Warzywa i owoce były tematem zabaw badawczych, językowych, matematycznych, ruchowych. A w piątek Motylki postanowiły sprawdzić, jak wyczarować z owoców i warzyw pyszny sok bez dodatku cukru. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką. Przygotowanie pysznego soczku dało dzieciom wiele satysfakcji i jednocześnie uświadomiło, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Ach, co to była za uczta!

2021-10-01 19:37

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym dniu Przedszkolaki przeniosły się do Krainy Dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Dzieci uważnie wysłuchały koncertu muzyki klasycznej. Każde dziecko miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Były zabawy taneczne oraz muzyczno-ruchowe. Atmosfera była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone. To był wesoły i pełen muzyki dzień.

2021-10-01 11:14

ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI PIŁKI RĘCZNEJ

Od października 2021 w Chojnowie rozpoczynają się zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej organizowane przez Akademię Sportfuture założoną przez Kaję Załęczną, byłą zawodniczkę MKS Zagłębie Lubin i wielokrotną reprezentantkę Polski w piłce ręcznej kobiet. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 do 9 lat. Dzieci trenują w grupach mieszanych (dziewczynki z chłopcami). Zajęcia trwają godzinę i odbywają się dwa razy w tygodniu. W Chojnowie obywać się będą w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kilińskiego 23. W procesie szkolenia akademia stawia na ogólny rozwój dzieci, gimnastykę, motorykę i kształtowanie koordynacji, a podczas zabaw dzieci poznają podstawy piłki ręcznej. Zainteresowani rodzice mogą skontaktować się dzwoniąc na numer telefoniczny 502 13 14 04 lub wysłać zgłoszenie na maila biuro@sportfuture.pl. W zgłoszeniu proszę podać dane: imię i nazwisko, wiek dziecka, a także e-mail oraz tel. do rodzica. Więcej informacji na temat akademii znajdą Państwo na stronie www.sportfuture.pl

2021-09-27 14:52

POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI

„Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych” – 23 września nasze Przedszkolaki pożegnały dzisiaj lato i powitały jesień. Z tej okazji odbyły się liczne konkursy i zabawy o tematyce jesiennej, które dostarczyły naszym dzieciom wielu miłych wrażeń. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wspólnie przywitać porę roku, która przynosi nam mnóstwo darów i ubiera świat pięknymi kolorami!

2021-09-24 07:14