POMOC DLA UKRAINY

Szanowni Państwo! Zapraszamy gorąco do udziału w akcji zbiórki darów dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Miasta i Gminy Chojnów. Po konsultacjach z wolontariuszami OSP w Jaroszówce PROSIMY o: RZECZY DLA DZIECI: pampersy, chusteczki nawilżane, kaszki, mleka, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, kocyki, poduszeczki. ŻYWNOŚĆ: artykuły spożywcze długoterminowe: makaron, ryż, kasza, konserwy, pieczywo chrupkie; kawa, herbata, itp. ŚRODKI CZYSTOŚCI: żele pod prysznic dla dzieci i dorosłych, podpaski, papier toaletowy, itp. Prosimy również o artykuły piśmiennicze dla dzieci: kredki, flamastry, bloki rysunkowe, plastelinę, puzzle; sprawne w bardzo dobrym stanie zabawki. Rzeczy prosimy dostarczać do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie i wrzucać do pudełek i koszyków w holu w piwnicy. WSZYSTKIE ZEBRANE ARTYKUŁY ZOSTANĄ PRZEWIEZIONE DO OSP W JAROSZÓWCE.

2022-03-09 10:23

,,KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA”- PROJEKT CZYTELNICZY W GRUPIE ,,GRZYBKI”

W ostatnim tygodniu lutego dzieci z grupy ,,Grzybki” przystąpiły do realizacji projektu ,,Książka (dla) Przedszkolaka” odbywającego się pod patronatem miesięcznika ,,Bliżej Przedszkola”. Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa i rozbudzanie miłości do literatury wśród najmłodszych. W ramach projektu dzieci zapoznały się z budową książki oraz nazwami zawodów związanych z procesem jej powstawania. Obejrzały film edukacyjny poświęcony działalności biblioteki i pracy bibliotekarza. Wzięły udział w akcji bookcrossingu, czyli ,,uwalniania książek”. Poznały nową piosenkę pt. ,,Książeczka”, która stała się inspiracją do pogadanki na temat poszanowania książek i korzyści wynikających z ich czytania. Ponadto podczas zajęć dydaktycznych ,,Grzybki” miały okazję opowiedzieć o swoich ulubionych książkowych bohaterach, uczestniczyły w zabawie polegającej na wspólnym tworzeniu bajki, rozwiązywały zagadki literackie. Zaprojektowały własne ilustrowane książeczki oraz wykonały kolorowe zakładki do książek, które zabrały do domu. Nie zabrakło również miejsca na teatrzyk kukiełkowy i lekturę tekstów należących do kanonu literatury dziecięcej. W realizację projektu ,,Książka (dla) Przedszkolaka” zaangażowani są także rodzice, którzy codziennie czytają swoim pociechom w domu ich ulubione bajki. Przed ,,Grzybkami” kolejne zadania do wykonania. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii!

2022-03-08 10:47

CO SŁYCHAĆ U SŁONECZEK?

U dzieci należy kształcić zachowania proekologiczne - uczyć ich, że natura to dar, który niestety ludzie niszczą. Dlatego dzieci z grupy „Słoneczka” wzięły udział w serii zajęć mających na celu wychowanie w poszanowaniu natury, dostarczaniu wiedzy na temat środowiska naturalnego oraz odpowiedniego obchodzenia się z przyrodą. W trakcie ekologicznych zajęć dzieci oglądały edukacyjne prezentacje multimedialne, przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty, poprzez które samodzielnie odkrywały, co szkodzi naszej planecie, a co jest do życia na Ziemi. Takie zajęcia sprawiły, że nauka ekologii była dla dzieci ciekawą przygodą! „Słoneczka” chcąc promować zachowania ekologiczne wykonały plakaty pt.: „Dbam o Ziemię!”

2022-03-07 18:05

Szaszłyki owocowe w grupie „Grzybki”

Dnia 1 marca 2022 r. dzieci z grupy „Grzybki” własnoręcznie przygotowały pyszne, witaminowe szaszłyki owocowe. Każdy przyniósł z domu różne, świeże owoce. Były to: jabłka, gruszki, banany, truskawki, borówki, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały owocowe szaszłyki, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem i drewnianymi patyczkami. Przyrządzanie ich dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając jednocześnie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Szaszłyki były smaczne, zdrowe i kolorowe!

2022-03-05 15:26

ZABAWY BADAWCZE U WIEWIÓREK

„Dziś od rana plusk w łazience, dzieci mydłem myją ręce. A bakterie uciekają, bo się boją wody z pianą!” Dzieci z grupy Wiewiórki przeprowadziły dzisiaj zabawy badawcze, dzięki którym dowiedziały się, dlaczego ważne jest mycie rąk z użyciem mydła. Czyste ręce mamy – bakteriom i wirusom się nie damy!

2022-03-03 17:16