Przedstawienie pt.: „Abecadło Przedszkolaka”

16 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z „Teatru Humoru” z Wałbrzycha. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Abecadło Przedszkolaka". I wcale nie chodziło o litery, ale o zbiór zasad postępowania, dzięki którym nasze życie staje się lepsze i o których powinniśmy zawsze pamiętać.

2015-11-16 18:23

Góra Grosza 2015

Szanowni Rodzice, w dniach od 24 listopada do 4 grudnia odbędzie się w naszym przedszkolu XVI edycja „Góry Grosza”. Cel akcji pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy może przynieść tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.

2015-11-16 18:22

„Słowa Ojczyzny pełne"

13 listopada dzieci z najstarszych grup wiekowych zostały zaproszone do Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie na głośne czytanie tekstów patriotycznych. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o utraconej wolności, o barwach i symbolach narodowych i o tym, dlaczego pamięć o tamtych wydarzeniach i ludziach jest taka ważna. Na koniec dzieci wraz z czytającymi przypomniały „Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy oraz zaśpiewały hymn państwowy. Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej atmosferze. Dziękujemy Wam za umożliwienie wspólnego świętowania.

2015-11-16 18:21

Wizyta strażaków w przedszkolu

13 listopada nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które z wielkim entuzjazmem przyglądały się wozowi strażackiemu oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się na jego wyposażeniu. Przedszkolaki zobaczyły również, jak wygląda strój strażaka, zaczynając od ciężkich butów aż po hełm – który mogły przymierzyć, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.

2015-11-16 18:08

"Kto ty jesteś? Polak mały!”

10 listopada 2015r. - w przeddzień obchodów 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – nasze przedszkolaki poznały historię drogi do wolności państwa polskiego. „Motylki” przedstawiły swoim młodszym kolegom i koleżankom trudne treści historyczne w sposób bardzo prosty i przystępny. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, poznają symbole narodowe. Przedszkolaki zdały swój egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o naszej Ojczyźnie. Na zakończenie spotkania, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, dzieci wspólnie odśpiewały hymn Polski. Z tego młodego pokolenia Polaków naprawdę możemy być dumni – i jesteśmy. Dziękujemy!

2015-11-10 17:56