Przedstawienie pt.: „Twoje abecadło”

25 marca po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Twoje Abecadło”. Aktorzy w niezwykle zabawny i ciekawy sposób przekazali nam szereg wzorców i wartości, o których powinniśmy pamiętać przez całe nasze życie. W spektaklu brały udział również dzieci, które występując z aktorami na scenie, uczyły swoich kolegów, jak należy segregować śmieci, bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, czy wreszcie jak opiekować się swymi czworonożnymi przyjaciółmi. Przedstawienie na długo pozostanie w pamięci dzieci, które po jego zakończeniu żywo dzieliły się swoimi wrażeniami.

2015-03-26 19:49

Wizyta przedszkolaków w SP4

23 marca dzieci z „Biedronek”, „Motylków” i „Grzybków” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Coroczne spotkania przedszkolaków ze społecznością uczniowską mają na celu przybliżenie przyszłym pierwszoklasistom warunków, w jakich od września będą zdobywać wiedzę. Przedszkolaki obejrzały występy uczniów, a także miały okazję zwiedzić szkołę – zobaczyły salę komputerową, teatralną, pracownię przyrodniczą z tablicą interaktywną, salę audio, świetlicę. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

2015-03-23 20:22

Pierwszy dzień wiosny

W tym roku pierwszy dzień astronomicznej wiosny był naprawdę bardzo ciekawy! Przedszkolaki mogły zobaczyć przez specjalną folię Baadera niezwykłe zjawisko, jakim jest zaćmienie słońca. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się rzadko spotykanemu układowi ciał niebieskich, kiedy to Księżyc znalazł się pomiędzy Ziemią a Słońcem i przysłonił jego światło. Wrażeń było co niemiara! A później wyruszyliśmy z Marzanną – zimową panną, aby powitać najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi kwiatkami, wiankami, balonami, gałązkami przeszedł ulicami naszego miasta, by powrócić na plac przedszkolny i przepędzić panującą zimę. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła! Już bociek leci, cieszą się dzieci, wiosna, wiosna idzie przez świat!” próbowały wystraszyć zimę. Na koniec przy wspólnym śpiewie spaliliśmy Marzannę – w ten symboliczny sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę…

2015-03-20 18:09

Warsztaty Wielkanocne w Muzeum

18 i 19 marca dzieci ze starszych grup wiekowych uczestniczyły w Warsztatach Wielkanocnych zorganizowanych przez pracowników Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi, a także wykonały ozdoby – palmy z kolorowej bibuły, pisanki oraz wiosenne kwiaty. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie!

2015-03-20 17:28

Wizyta „Motylków”, „Grzybków” i „Biedronek" w bibliotece

16 marca „Motylki”, „Grzybki” i „Biedronki” kolejny raz odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Tym razem przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ilustracji w książkach, z wielkim zainteresowaniem przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki dla dzieci. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania – dzieci wysłuchały fragmentu książki Joanny Wachowiak „O czym nie śniło się dorosłym". Bohaterem opowiadania pt.: „Dżdżownica” był przedszkolak Bartek i jego zwierzak – dżdżownica Lusia. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że powróci tu niedługo!

2015-03-16 18:49