Opowieść muzyczna "Calineczka"

4 stycznia odbył się w naszym przedszkolu drugi już koncert z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. W ramach spotkania zatytułowanego: „Jak muzyka potrafi opowiadać?” wysłuchaliśmy baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka” - ilustrowanej muzyką graną na skrzypcach, saksofonie altowym i syntezatorze. Podczas koncertu mieliśmy również okazję poznać budowę i sposób działania tych instrumentów. Kolejna wyprawa śladem „muzycznych opowieści” czeka nas w marcu.

2012-01-05 18:36

Spotkanie wigilijne w przedszkolu

Mamy w roku jeden dzień, w którym cuda, cuda, cuda... 21 grudnia w naszym przedszkolu było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie - oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem. Dzieci przedstawiły jasełka, recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Na zakończenie wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

2011-12-21 21:24

Inscenizacja pt.: ”Kopciuszek”

Nasze dzieci obejrzały dzisiaj przedstawienie pt. ,,Kopciuszek" w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie. Gimnazjaliści zachwycili wszystkich wspaniałą grą aktorską, a także podarowali przedszkolakom przepiękne książki. A książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, dlatego też serdecznie dziękujemy za cenny prezent i wspaniałe przedstawienie!

2011-12-21 09:04

Przedstawienie pt.:”Gagatek”

17 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z „Teatru Humoru” z Wałbrzycha. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Gagatek". Była to opowieść o niesfornym chłopcu, który bardzo lubił broić i płatać figle. Pewnego dnia tytułowy bohater usłyszał o krainie, w której niegrzeczne dzieci zmieniają się w posłuszne i dobre - postanowił więc tam wyruszyć. Jego wędrówka przeplatana była różnymi przygodami, dzięki którym chłopiec zrozumiał, że poprzez naukę, prawdomówność i wrażliwość człowiek staje się dobrym. Mali widzowie obejrzeli spektakl z dużym zainteresowaniem. Dobro i zło, prawda i kłamstwo, lenistwo i pracowitość to tematy bardzo bliskie dzieciom. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki dobrze zrozumiały myśl przewodnią i wyciągną z tej historii odpowiednie wnioski.

2011-12-17 08:49

Wizyta instruktorów wędkarstwa

14 grudnia rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl zajęć prowadzonych przez instruktorów szkolenia młodzieży wędkarskiej z Koła PZW Chojnów – Miasto. Tematem spotkań będzie propagowanie wypoczynku nad wodą połączonego z uprawianiem wędkarstwa. Bo przecież wędkarstwo to hobby, które pozwala lepiej poznawać przyrodę, to fantastyczna zabawa i fascynujące przygody. Pomysłodawcą i autorem tego przedsięwzięcia jest Pan Jan Wierzbicki - Inspektor Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej. Prowadzącymi będą m.in. instruktorzy Andrzej Wasylkowski i Robert Łętowski. W pierwszych zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy „Motylki”. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczo-ekologiczną. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy!

2011-12-14 18:15