Przedszkolna akcja Dzieci-Dzieciom

W ramach przedszkolnej akcji „Dzieci-Dzieciom” przedszkolaki ze starszych grup wiekowych przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom własne interpretacje znanych i tych mniej znanych bajek („Czerwony Kapturek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Zielony Kapturek”, „Siedem kruków”). Mali aktorzy wykazali się dużymi umiejętnościami aktorskimi, a za swoje teatralne popisy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

2012-03-08 16:49

Koncert muzyczny „Wyprawa do dżungli”

7 marca nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w kolejnym koncercie w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Wyprawa do dżungli”. Wykonawcy zabrali dzieci w dźwiękowy świat indyjskiej dżungli i zapoznali je z instrumentami: misy tybetańskie, didgeridoo, ukulele, flet, kij deszczowy, klawesyn, kontrabas.

2012-03-08 14:58

Wizyta przedszkolaków w SP4

29 lutego dzieci z „Pszczółek” i „Motylków” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Powitała nas Pani Dyrektor Elżbieta Borysewicz. Atrakcją spotkania było bajkowe przedstawienie przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni Pani Doroty Chopkowicz – w role aktorów wcielili się uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy. Wśród występujących dzieci z satysfakcją dostrzegliśmy wielu absolwentów naszego przedszkola. Po występach udaliśmy się na zwiedzanie szkoły – mieliśmy okazję zobaczyć salę komputerową, teatralną, świetlicę, gabinet lekarski i basen. Na koniec wizyty „starszaki” otrzymały zakładki do książek wykonane przez uczniów klas III wspólnie z wychowawczynią Panią Malwiną Rząsą. Do przedszkola wracaliśmy pełni miłych wrażeń!

2012-02-29 20:23

Zakladka DLA RODZICÓW

Informujemy, że dodaliśmy do naszej strony nową zakładkę "Dla rodziców", w której to znajdziecie Państwo wszelkie dokumenty i formularze do pobrania. W chwili obecnej dostępny jest formularz zgłoszenia dziecka do naszego przedszkola wraz z załącznikiem. Zapraszamy

2012-02-27 18:39

Wizyta przedszkolaków w SP3

21 lutego – na zaproszenie Pana Dyrektora Mariusza Szklarza – dzieci z „Pszczółek”, „Motylków” i „Wiewiórek” udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr3 w Chojnowie. Coroczne spotkania „starszaków” ze społecznością uczniowską mają na celu przybliżenie przyszłym pierwszoklasistom warunków, w jakich od września będą zdobywać wiedzę. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały występy w wykonaniu uczniów, miały też możliwość zapoznania się z salami lekcyjnymi i pracownią komputerową. W "Trójce" zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło zarówno przez grono pedagogiczne, jak i dzieci, a spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi naszym dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu.

2012-02-21 17:09