Urodziny Kubusia Puchatka

14 października 2011r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu 85 urodziny Kubusia Puchatka. Dla uczestników przyjęcia urodzinowego – naszych Przedszkolaków – przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z postaciami występującymi w książkach Alana Aleksandra Milne, wysłuchały ciekawych historii opowiadających o perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku. Odbyły się także wyścigi tygrysków, rzuty orzechami do celu w ogrodzie Królika, tańce. Nie zabrakło również zabaw w Małe Co nieco, czyli lizanie miodu z talerzyka. Dzieci znakomicie się bawiły, a największą radość sprawiło im dopinanie ogonka Kłapouchemu, konsumpcja słodkości oraz otrzymane nagrody. Drogi Kubusiu Puchatku! Bądź wesoły i szczęśliwy, smaczny miodek sobie jedz. Kochaj dzieci i przygody i żyj długo - ile chcesz!

2011-10-15 13:41

Teatrzyk "Przygody krasnala Pączka"

4 października dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie pt.: „Przygody krasnala Pączka" w wykonaniu aktorów z agencji artystycznej „Kanon” z Krakowa. Radości było wiele, a i czary miały miejsce... Najmłodszym widzom obejrzana sztuka bardzo się podobała, długo nagradzały aktorów brawami.

2011-10-05 16:23

Z wizytą na poczcie

„Przez ulice długie, od samego rana idzie Pan listonosz, torbę ma wypchaną. Czy pogoda, czy dzień mglisty Pan listonosz nosi listy. Stuku - puku, proszę wpuście listonosza, Pan listonosz listy niesie, Nie pomyli się w adresie.” Jednym z zadań przedszkola jest zaznajamianie dzieci z miejscowymi instytucjami użyteczności publicznej. Dlatego też 3 października dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” wybrały się na pocztę. Pracujące tam panie oprowadziły nas po budynku, poinformowały, do czego potrzebna jest taka instytucja jak poczta, co należy zrobić, aby wysłać list lub paczkę. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały znaczki, naklejki, koperty, druczki, które z pewnością wykorzystają do zabawy. Z poczty udaliśmy się na pobliski plac zabaw – dzieci bawiły się tam wspaniale! Była to bardzo udana wycieczka, dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

2011-10-03 15:50

Międzynarodowy Dzień Muzyki

„Bo piosenka to taka dobra rzecz, że wystarczy kilka nutek, by smutki poszły precz! A gdy się zakradnie nuda - przepędzić ją się uda. Gdy śpiew usłyszy zaraz zmyka i wnet znika...” Dzisiaj w Naszym przedszkolu obchodziliśmy szczególne święto - Światowy Dzień Muzyki. Od rana dzieci słuchały muzyki z różnych stron świata, muzyki klasycznej i ludowej, śpiewały i tańczyły. Jednym z najważniejszych punktów obchodów tego szczególnego święta były jednak występy indywidualne i grupowe w ogrodzie przedszkolnym. Mali artyści ochoczo i bez tremy śpiewali do mikrofonu przeróżne piosenki. Radości było co niemiara! Dzieci były szczęśliwe, a kiedy dzieci się śmieją – śmieje się cały świat!

2011-09-30 18:50

Pożegnanie lata 2011

“Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień”. 23 września w Naszym przedszkolu odbyła się impreza pod hasłem „Pożegnanie lata”. Tego właśnie dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień. Celem przeprowadzonych zabaw było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim chodziło o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Żegnaj lato na rok! Czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów!

2011-09-26 13:39