Smaczna i zdrowa sałatka owocowa!

"Jabłka, co czerwienią lśnią do domu zaniosę i sałatkę zrobię z nich – spróbuj, bardzo proszę. Już owoców pełen kosz, mienią, mienią się barwami. Te owoce smaczne są. Zjedz je, zjedz je razem z nami!" Dziś u „Motylków” było bardzo smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo – przyrządzaliśmy pyszną sałatkę ze świeżych owoców, którą później zjedliśmy z wielkim apetytem!

2011-09-20 21:30

Sprzątanie Świata 2011

Od 1994 roku w każdy trzeci weekend września - bardziej niż zwykle - stajemy się świadomi bycia częścią globalnej rodziny i włączamy się do wspólnego działania dla dobra środowiska. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii „Sprzątanie Świata” brzmiało: "Lasy to życie - chrońmy je!" (hasło nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ - Międzynarodowego Roku Lasów). Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie po raz kolejny przyłączyło się do udziału w tej akcji. Dnia 16 września w każdej grupie przedszkolnej prowadzone były rozmowy dotyczące problemu zaśmiecania naszej Ziemi. Następnie przedszkolaki wyposażone w rękawice ochronne oraz worki na śmieci ruszyły do pracy. Dzieci sprzątały teren wokół przedszkola, ulicę Złotoryjską i pobliski park. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję, starali się jak najdokładniej wykonać zadanie. Mamy nadzieję, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą pozostawionych odpadów!

2011-09-20 20:53

Zebranie rodziców wszystkich grup przedszkolnych

Informujemy, że dnia 13.09.2011r. (wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu zebranie rodziców wszystkich grup przedszkolnych. O godz. 16:00 rozpocznie się zebranie rodziców grup przedszkolnych znajdujących się na parterze, a o godz. 16:30 grup znajdujących się na I piętrze. Na zebraniu zostaną poruszone wszystkie sprawy organizacyjne.

2011-09-09 07:29

WAKACJE!

Drogie Dzieci, życzymy Wam i Waszym Rodzinom słonecznych, wspaniałych i pełnych przygód wakacji. Wypoczywajcie rozsądnie, abyśmy we wrześniu spotkali się zdrowi, pełni sił i chęci do pracy. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

2011-06-30 09:11

Wizyta Strażaków w Przedszkolu

W dniach 28-29 czerwca nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które z wielkim entuzjazmem przyglądały się wozom strażackim oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się na ich wyposażeniu. Nie lada frajdą był wysięgnik, który zabierał odważne dzieci na wysokość kilkunastu metrów. Przedszkolaki miały również okazję uczestniczyć w alarmie przeciwpożarowym. Akcja przebiegła bardzo sprawnie – wszystkie dzieci wraz z pracownikami bezpiecznie opuściły budynek placówki. Na placu przedszkolnym czekali strażacy, którzy uświadomili wszystkim konieczność przeprowadzania takich akcji. Spotkanie ze strażakami zostawiło w dzieciach głębokie przeżycie, pozwoliło na pogłębienie wiedzy o pracy strażaków, poznanie sprzętu gaśniczego oraz poczucie bezpieczeństwa w razie zagrożeń.

2011-06-30 09:07