CZAS NA BAL!

Informujemy, że 22. lutego 2022r. (wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Koszt animatorów z "Wioski indiańskiej" 20 zł/dziecka. Prosimy Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci.

2022-02-17 07:16

WALENTYNKI 2022

„W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości...” Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W naszym przedszkolu ten wyjątkowy dzień upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, a także rozmawiały o tym, jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom – nie tylko od święta. Nie zabrakło również walentynkowej sesji zdjęciowej. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń, ten dzień na pewno zapisze się w pamięci Przedszkolaków jako miłe wspomnienie.

2022-02-14 18:46

DOKUMENTACJA I TERMINARZ REKRUTACJI 2022/2023

Szanowni Państwo, informuję, iż w zakładce:Dla Rodziców, w podfolderze: Rekrutacja 2022/2023 znajdą Państwo druki do wypełnienia: Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie oraz Załączniki (1-4). Bardzo proszę wnikliwie zapoznać się z treścią wniosku. Pozwoli to na prawidłowe jego wypełnienie. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, od 14 lutego będzie można wersje papierowe dokumentów pobrać z "wiatrołapu" przedszkola. Podczas pobierania dokumentacji, a potem podczas jej dostarczania PROSZĘ PAMIĘTAĆ O ZASADACH REŻIMU SANITARNEGO: MASECZKACH, DEZYNFEKCJI RĄK, ZACHOWYWANIU DYSTANSU. Wszelkie pytania proszę kierować: pm1-dyrektor@wp.pl lub 76 8188056. Proszę przestrzegać terminarza rekrutacji. Lucyna Spes - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie

2022-02-01 07:06

NAKRĘTKOWO ZAKRĘCENI

Wsparcie rzeczowe Firmy STAHLBAU Automotive Sp.z o.o z Chojnowa oraz zaangażowanie Prezesa Firmy - Pana Romana Siemaszko spowodowały, że w ogrodzie przedszkolnym zagościł metalowy serduszkowy pojemnik na nakrętki. Dwukrotne jego oczyszczenie i wywiezienie zebranych nakrętek do skupu (22.10.2021 r. oraz 5.01.2022 r.) pozwoliły do tej pory na wsparcie zbiórki funduszy na najdroższy lek świata dla Amelki Gmyrek w łącznej kwocie: 400 zł. W zakładce: Foto/Zbiórka nakrętek zamieszczamy potwierdzenia przelewów. Dziękujemy wszystkim wrzucającym i zachęcamy do kontynuowania akcji recyklingowej i wrzucania nakrętek do przedszkolnego serduszka. Gorące podziękowania kierujemy do Pana Jakuba Waganiaka, dzięki któremu nakrętki trafiały do skupu i który dokonywał wpłat na konto skarbonkowe dziewczynki.

2022-01-31 17:31

CO SŁYCHAĆ U MOTYLKÓW?

Dzieci z grupy Motylki wykonały kolejne zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Tym razem królowały zmysły wzroku i dotyku. Zatem: bawiliśmy się masą solną i plasteliną, wykorzystaliśmy do zabaw „zagadkowe pudełko”, wykonaliśmy gniotki, chodziliśmy po ścieżce sensorycznej. Zobaczyliśmy także, co się stanie, gdy do octu wsypiemy sodę, obserwowaliśmy „wodne malowanie” - wrażeń było co niemiara! Przed nami kolejne zmysły: węch i smak, a także sensoryczny spacer i sensoryczna plastyka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

2022-01-30 12:08