ZABAWY BADAWCZE U WIEWIÓREK

„Dziś od rana plusk w łazience, dzieci mydłem myją ręce. A bakterie uciekają, bo się boją wody z pianą!” Dzieci z grupy Wiewiórki przeprowadziły dzisiaj zabawy badawcze, dzięki którym dowiedziały się, dlaczego ważne jest mycie rąk z użyciem mydła. Czyste ręce mamy – bakteriom i wirusom się nie damy!

2022-03-03 17:16

WARSZTATY EDUKACYJNE

1 marca 2022 r. we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia edukacyjne pn. „Księga emocji – czym są, jakie mają znaczenie, anegdoty zaczerpnięte z bajkoterapii”. Przeprowadziła je Pani psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnowie. Życie jest pełne uczuć – takich, które wprawiają w dobry nastrój i tych, które powodują, że gotujemy się od środka. Najważniejsze, żeby wiedzieć o czym mówią i jak sobie z nimi radzić – a to nie jest łatwe...

2022-03-03 07:38

DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA

Szanowni Państwo, w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2022/2023 opublikowano druk Wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie wraz z załącznikami. Dostarczanie dokumentacji rekrutacyjnej na podstawie Zarządzenia nr 15/2022 Burmistrza Miasta Chojnowa zaplanowano na okres: 01.03 - 23.03.2022 r. Wypełnione druki należy włożyć do koszulki foliowej i wrzucić do skrzynki pocztowej zawieszonej na płocie przedszkola w nieprzekraczalnym terminie - do 23 marca 2022 r., do godz. 15:00. Przyjęcie wniosku i jego prawidłowość potwierdzi telefonicznie pracownik przedszkola. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: pm1-dyrektor@wp.pl Kontakt telefoniczny: 76 81 88 056

2022-02-26 15:11

CO SŁYCHAĆ U MOTYLKÓW?

Dzieci z grupy Motylki meldują wykonanie kolejnych zadań w ramach realizacji projektów edukacyjnych „Gramy Zmysłami” i „Jestem małym przyjacielem przyrody”. Przedszkolaki wykonały karmniki dla ptaków, eksperymentowały z wodą, śniegiem i lodem, a także bawiły się wykorzystując zmysł węchu. Dzieci rozpoznawały zapachy różnych przypraw i olejków eterycznych i wykonały woreczki zapachowe – było bardzo aromatycznie! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

2022-02-26 15:00

I PO BALU!

We wtorek odbył się w naszym Przedszkolu długo wyczekiwany Bal Karnawałowy! Już od rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek – można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wielu innych. Podczas balu, prowadzonego przez animatorów z „Wioski Indiańskiej”, wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych przebojów oraz brały udział w różnych zabawach. Był też wspólny poczęstunek w postaci popcornu. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów!

2022-02-26 11:26