Przedstawienie pt.: "O rybaku i złotej rybce"
9 kwietnia mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: "O rybaku i złotej rybce" w wykonaniu aktorów z Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha. Historię prostego rybaka i jego chciwej żony znają chyba wszyscy. Ta przepiękna opowieść uświadomiła nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Czy można być szczęśliwym nie szanując innych? Czym jest majątek i bogactwo wszelakie, kiedy serce z kamienia i zimne takie? Z tej bajeczki morał płynie, znać się go opłaca: ,,Chciwość bardzo straszną rzeczą, nigdy nie popłaca!”
data publikacji: 2014-04-09 18:29

Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”
8 kwietnia dzieci z najstarszych grup wiekowych uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym przygotowanym przez Teatr Muzyczny „Duduś”. Aktorzy zaprezentowali piękną baśń pt.„W tajemniczej krainie krasnali”. Rzecz cała była o „skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy Złośnicy i Niedźwiadku Miodojadku”. Spektaklowi towarzyszyły konkursy, losowania i zawody, które bardzo podobały się dzieciom. Ciekawa gra aktorów, piękne dekoracje i oprawa muzyczna zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, która z zachwytem wyrażała swoje emocje.
data publikacji: 2014-04-09 18:22

Koncert umuzykalniający „Oj, dana, dana, muzyko kochana!”
25 marca odbył się w naszym przedszkolu koncert umuzykalniający zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt.: „Oj, dana, dana, muzyko kochana!”. Dzieci miały okazję zobaczyć i usłyszeć takie instrumenty jak: kozioł weselny biały, kozioł ślubny czarny i sierszeńki – maleńkie dudy dla dzieci. Takie dudy wraz z klarnetem i skrzypcami stanowiły tzw. kapelę. Na naszym koncercie zagrała kapela trzyosobowa, a jej członkowie ubrani byli w piękne ludowe stroje. Dzięki muzykom mogliśmy na moment przenieść się w odległe czasy - bez komputerów i mp3 - i była to bardzo przyjemna podróż!
data publikacji: 2014-03-25 19:29

Pierwszy dzień wiosny
„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Dziś Cię pożegnamy – wiosnę powitamy!” 21 marca było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały wiosenne kwiaty i Marzanny – zimowe panny, z którymi wyruszyły w barwnym korowodzie ulicami miasta, aby powitać najpiękniejszą porę roku, na którą każdy czeka z wielką niecierpliwością. Po powrocie - aby tradycji stało się zadość - przy wspólnym śpiewie spaliliśmy Marzannę w ogrodzie przedszkolnym. Do przedszkola powróciliśmy już z wiosną w serduszkach!
data publikacji: 2014-03-21 19:35

Wizyta ratownika medycznego
13 marca odwiedził nasze przedszkole tato Amelki - ratownik medyczny, który opowiedział nam o swojej pracy i pokazał, na czym polega ratownictwo medyczne. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Najciekawszym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez pana ratownika, a następnie - według jego wskazówek - próbowały naśladować sztuczne oddychanie i masaż serca. Nauczyły się również, jak właściwie ułożyć człowieka w pozycji bocznej i dowiedziały się, jak ważne jest właściwe wykonywanie tej czynności. Nasz gość zwrócił też uwagę, żeby dzieci były właściwie przewożone samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Było to niezwykle ważne spotkanie, ponieważ uwrażliwiło dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyło wiedzy, która być może w przyszłości przyczyni się do uratowania czyjegoś życia.
data publikacji: 2014-03-14 19:17