WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniu dzisiejszym Dzieci z naszego przedszkola brały udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Panią Kornelię Cypryjańską-Perucką z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Celem zajęć było zapoznanie Dzieci z zasadami prawidłowej segregacji odpadów, sposobami na ograniczenie ilości powstających odpadów komunalnych oraz ich wpływie na środowisko. Do którego pojemnika wyrzucić skoszoną trawę? Co zrobić ze zużytą baterią? Gdzie wrzucić karton po mleku lub po soku? Na te pytania Przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi rozwiązując różne ekozagadki. Każde dziecko, które wzięło udział w warsztatach otrzymało niespodziankę - ekologiczną, bawełnianą torbę, którą samo pokolorowało oraz książeczkę z zadaniami do domu. Bardzo dziękujemy naszemu miłemu Gościowi za to ciekawe i pouczające spotkanie. Od dzisiaj każdy Przedszkolak wie, że „Śmieci segregujesz, Ziemię ratujesz!”

2022-03-10 06:53

POMOC DLA UKRAINY

Szanowni Państwo! Zapraszamy gorąco do udziału w akcji zbiórki darów dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Miasta i Gminy Chojnów. Po konsultacjach z wolontariuszami OSP w Jaroszówce PROSIMY o: RZECZY DLA DZIECI: pampersy, chusteczki nawilżane, kaszki, mleka, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, kocyki, poduszeczki. ŻYWNOŚĆ: artykuły spożywcze długoterminowe: makaron, ryż, kasza, konserwy, pieczywo chrupkie; kawa, herbata, itp. ŚRODKI CZYSTOŚCI: żele pod prysznic dla dzieci i dorosłych, podpaski, papier toaletowy, itp. Prosimy również o artykuły piśmiennicze dla dzieci: kredki, flamastry, bloki rysunkowe, plastelinę, puzzle; sprawne w bardzo dobrym stanie zabawki. Rzeczy prosimy dostarczać do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie i wrzucać do pudełek i koszyków w holu w piwnicy. WSZYSTKIE ZEBRANE ARTYKUŁY ZOSTANĄ PRZEWIEZIONE DO OSP W JAROSZÓWCE.

2022-03-09 10:23

,,KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA”- PROJEKT CZYTELNICZY W GRUPIE ,,GRZYBKI”

W ostatnim tygodniu lutego dzieci z grupy ,,Grzybki” przystąpiły do realizacji projektu ,,Książka (dla) Przedszkolaka” odbywającego się pod patronatem miesięcznika ,,Bliżej Przedszkola”. Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa i rozbudzanie miłości do literatury wśród najmłodszych. W ramach projektu dzieci zapoznały się z budową książki oraz nazwami zawodów związanych z procesem jej powstawania. Obejrzały film edukacyjny poświęcony działalności biblioteki i pracy bibliotekarza. Wzięły udział w akcji bookcrossingu, czyli ,,uwalniania książek”. Poznały nową piosenkę pt. ,,Książeczka”, która stała się inspiracją do pogadanki na temat poszanowania książek i korzyści wynikających z ich czytania. Ponadto podczas zajęć dydaktycznych ,,Grzybki” miały okazję opowiedzieć o swoich ulubionych książkowych bohaterach, uczestniczyły w zabawie polegającej na wspólnym tworzeniu bajki, rozwiązywały zagadki literackie. Zaprojektowały własne ilustrowane książeczki oraz wykonały kolorowe zakładki do książek, które zabrały do domu. Nie zabrakło również miejsca na teatrzyk kukiełkowy i lekturę tekstów należących do kanonu literatury dziecięcej. W realizację projektu ,,Książka (dla) Przedszkolaka” zaangażowani są także rodzice, którzy codziennie czytają swoim pociechom w domu ich ulubione bajki. Przed ,,Grzybkami” kolejne zadania do wykonania. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii!

2022-03-08 10:47

CO SŁYCHAĆ U SŁONECZEK?

U dzieci należy kształcić zachowania proekologiczne - uczyć ich, że natura to dar, który niestety ludzie niszczą. Dlatego dzieci z grupy „Słoneczka” wzięły udział w serii zajęć mających na celu wychowanie w poszanowaniu natury, dostarczaniu wiedzy na temat środowiska naturalnego oraz odpowiedniego obchodzenia się z przyrodą. W trakcie ekologicznych zajęć dzieci oglądały edukacyjne prezentacje multimedialne, przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty, poprzez które samodzielnie odkrywały, co szkodzi naszej planecie, a co jest do życia na Ziemi. Takie zajęcia sprawiły, że nauka ekologii była dla dzieci ciekawą przygodą! „Słoneczka” chcąc promować zachowania ekologiczne wykonały plakaty pt.: „Dbam o Ziemię!”

2022-03-07 18:05

Szaszłyki owocowe w grupie „Grzybki”

Dnia 1 marca 2022 r. dzieci z grupy „Grzybki” własnoręcznie przygotowały pyszne, witaminowe szaszłyki owocowe. Każdy przyniósł z domu różne, świeże owoce. Były to: jabłka, gruszki, banany, truskawki, borówki, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały owocowe szaszłyki, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem i drewnianymi patyczkami. Przyrządzanie ich dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając jednocześnie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Szaszłyki były smaczne, zdrowe i kolorowe!

2022-03-05 15:26