Aktualności

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie
11 marca dzieci z grupy „Biedronki” i „Grzybki” – korzystając z zaproszenia koła chemicznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Potaczała – odwiedziły Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali przedszkolakom różne eksperymenty. Zabawy badawcze były bardzo ciekawe, budziły duże zainteresowanie i dzieci z wielką ochotą wykonywały przygotowane dla nich zadania.
data publikacji: 2019-03-13 09:58
 
Spotkanie z żołnierzem
W miniony piątek dzieci z grupy ,,Grzybki” i ,,Biedronki” odwiedził niecodzienny gość. Był nim tato Oli i Czarka, który na co dzień jest zawodowym żołnierzem. Pan Dariusz Chylak przybył na spotkanie w pełnym umundurowaniu, co wzbudziło niemały zachwyt wśród przedszkolaków. Podczas wizyty gość opowiedział dzieciom o swojej służbie w kraju i za granicą. Zaprezentował mundur polowy oraz omówił znajdujące się na nim oznaczenia i symbole. Każde dziecko miało także okazję obejrzeć z bliska wyposażenie wojskowego plecaka ( m.in. maskę gazową czy paczkowane jedzenie ) i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Przedszkolaki z zaciekawieniem mierzyły hełmofon oraz testowały śpiwór zwany ,,mumią”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również atrapa broni strzeleckiej i zaprezentowany przez gościa krótki film ukazujący wystrzał z wyrzutni rakietowej. Pan Dariusz wszystko dokładnie objaśniał oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci. Na koniec spotkania przedszkolaki miały możliwość przekonać się, jak wygląda prawdziwa musztra. Uczyły się ustawiać w dwuszeregu, stać na baczność i salutować. Na zakończenie swej wizyty w przedszkolu Pan Dariusz Chylak wręczył każdemu dziecku słodki upominek i biało-czerwoną flagę. Starszaki przygotowały dla gościa niespodziankę w postaci własnoręcznie wykonanych laurek i figurki żołnierza. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Chylakowi za przybycie i bardzo ciekawe spotkanie.
data publikacji: 2019-03-05 15:26
 
Poznajemy zawody – weterynarz
4 marca – w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Poznajemy zawody – świat ludzi dorosłych widziany oczami dziecka” – „Motylki” wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego Pani Hanny Rabiej-Olszewskiej. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza i uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet i znajdujące się w nim narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały Pani doktor weterynarii, która opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także pokazała, jak bada się i leczy zwierzęta. „Motylki” pięknie dziękują za spotkanie i wpisują Panią Hannę Rabiej-Olszewską na listę przyjaciół Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie!
data publikacji: 2019-03-04 17:25
 
Wyjazd do kina
W czwartek 28 lutego ,,Grzybki” i ,,Biedronki” wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do kina Helios w Legnicy. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3”, który przedstawia historię niezwykłej przyjaźni młodego wodza wikingów Czkawki i jego smoka Szczerbatka. Wyjazd do kina wzbogacił dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Jego celem było nie tylko nabycie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe- rozumienie wartości takich jak: dobro, przyjaźń, miłość; wdrażanie do właściwych zachowań w miejscach publicznych i środkach transportu; kształtowanie pozytywnych relacji między dziećmi. Wszystkim przedszkolakom film bardzo się podobał, wróciły do Chojnowa zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń.
data publikacji: 2019-03-03 10:11
 
„Poznajemy zawody i miejsca pracy” - „Krasnale” w akcji!
27 lutego dzieci z grupy „Krasnale” gościły w zakładzie fryzjerskim „Ewelina”, gdzie miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem zakładu. Przedszkolaki odwiedziły również salon dla psów,,Siedem życzeń", gdzie miały możliwość porównania wyposażenia i sposobu pracy ze zwierzętami. Wycieczka była ciekawą lekcją dla dzieci.
data publikacji: 2019-02-28 18:24
 
<< nowsze | 40  | 41  | 42  | 43  | 44 | 45  | 46  | 47  | 48  | 49  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie