KIERMASZ CIAST

Rada Rodziców i personel Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie zapraszają na Słodki piątek! Już 19. listopada czekamy na wielbicieli domowych wypieków, a weekend tuż tuż – kupmy ciasto do kawy i już:) Zebrana kwota zasili konto Rady Rodziców – wszak Mikołaj czeka już za rogiem, nie bądźmy jego wrogiem, ciasta i babeczki zatankują Mikołajowe saneczki!

2021-11-16 18:26

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ!

11 listopada 1918 roku to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków – właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W naszym przedszkolu obchody Dnia Niepodległości odbyły się w środę, 10 listopada. Nasi mali Polacy stanęli na wysokości zadania – piękne galowe, biało-czerwone stroje, starannie wykonane kotyliony, flagi sprawiły, że w przedszkolu zrobiło się bardzo uroczyście. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedszkolnej akademii, wykazały się znajomością symboli narodowych i z zachowaniem właściwej postawy odśpiewały hymn Polski. To była kolejna ważna lekcja patriotyzmu!

2021-11-12 14:18

AKCJA BOOKCROSSINGOWA

Grupa „Słoneczka” bierze udział w akcji bookcrossingowej, która polega na nadawaniu książkom „drugiego życia” i uzupełnianiu skrzynek bookcrossingowych usytuowanych na terenie naszego miasta. W przedszkolu mamy zgromadzone książki, które będziemy mogli podczas spacerów włożyć do „żółtych skrzynek”. Mamy nadzieję, że sprawią innym wiele radości. Wszyscy posiadamy w domu książki, które przeczytaliśmy i raczej nie będziemy do nich wracać. Zamiast trzymać je zapomniane na półce warto podzielić się nimi z innymi – przynieście je do nas, a my damy im „drugie życie”. Uwolnijmy książki – dzielmy się z innymi radością czytania!

2021-11-11 12:22

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Już w środę – 10 listopada – przedszkolne obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy, aby w tym dniu Dzieci ubrane były odświętnie z akcentami biało-czerwonymi.

2021-11-06 09:36

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę. Każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były też muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja bajkowych przebrań. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, wzbogacamy słownictwo, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy!

2021-11-06 09:32