Światowy Dzień Pluszowego Misia

22 listopada nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem, z którym mogło spędzić miłe chwile podczas zabaw ruchowych, tanecznych, plastycznych. To był naprawdę niezwykły i pełen wrażeń dzień. Obiecujemy, że w przyszłym roku również zaprosimy do przedszkola misie, miśki, misiaczki, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

2019-11-22 21:03

Wycieczka do sklepu zoologicznego

W ramach omawianej tematyki zajęć dotyczącej zwierząt hodowanych w domu – dzieci z grupy ,,Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego ,,Siedem życzeń”. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola. Każde dziecko teraz wie, że opieka nad zwierzakami to trudna i odpowiedzialna praca.  Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, była to dla nas niesamowita przygoda.

2019-11-19 20:28

„Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!”

15 listopada dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziła mama Zuzi – higienistka stomatologiczna. Pani Małgosia bawiła się z przedszkolakami wykorzystując edukacyjną szczękę i ciastolinę. W trakcie zabawy dzieci poznały akcesoria dentystyczne oraz utrwaliły zasady dbania o zęby. Dzieci były bardzo aktywne i zaciekawione zajęciami, dzięki którym utrwaliły wcześniej zdobytą wiedzę, a wiele z nich przełamało obawę przed wizytą u stomatologa.

2019-11-18 19:33

Dziękujemy!

Dziękujemy Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Chojnowie za wsparcie finansowe niezbędne do realizacji marzenia dzieci o posiadaniu magicznych, drewnianych klocków Linden. Klocki te wspomagają odkrywczą naturę dzieci i inspirują do samodzielnego myślenia twórczego. Zabawa nigdy nie była przyjemniejsza – Linden to wyższy poziom wyobraźni! Można się o tym przekonać, zaglądając do naszej galerii zdjęć.

2019-11-09 18:33

Podziękowanie od Prezydenta RP

8 listopada otrzymaliśmy przesyłkę z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniami za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Do listu dołączona była flaga narodowa – symbol naszej tożsamości i przynależności do wspólnoty polskiej.

2019-11-09 15:25