Aktualności

Koncert muzyczny pt.: „W smyczkowej rodzinie – mały, większy, największy”
29 maja odbył się w naszym przedszkolu ostatni już w tym roku koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tym razem artyści zaprezentowali nam instrumenty smyczkowe: skrzypce, wiolonczelę i kontrabas. Koncert, jak zwykle, był interesujący. Czekamy na kolejne spotkanie z Panią Muzyką.
data publikacji: 2017-05-29 19:40
 
„Dzień Rodziny” za nami!
Impreza rodzinna z okazji „Dnia Mamy i Taty” oraz zbliżającego się „Dnia Dziecka” za nami! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, wszystkich pracowników udało nam się zorganizować miłe spotkanie wielu rodzin. Wspólną zabawę rozpoczęła część artystyczna, podczas której dzieci z dumą zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występach każdy mógł posilić się kiełbaską z grilla, pysznym ciastem, kawą i herbatką. Była też możliwość obejrzenia z bliska wozu straży pożarnej – chętnych, aby wysięgnikiem wznieść się wysoko nie brakowało. Uczestnicy imprezy dowiedli także, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością i nawet tak energiczny taniec jak zumba nie jest w stanie obniżyć ich poziomu energii – zabawa była przednia! Ogromną frajdą dla dzieci było malowanie twarzy, przepyszne lody i smaczne galaretki. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby bawić się razem z nami. Oby więcej takich wspólnych imprez – bo rodzina jest najważniejsza!
data publikacji: 2017-05-27 10:57
 
Spotkanie z pszczelarzem
22 maja dzieci z grupy „Wiewiórek” spotkały się na dziedzińcu dawnego Zamku Piastowskiego w Chojnowie z pszczelarzem. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o zwyczajach pszczół i o ich ogromnym znaczeniu w przyrodzie. Z dużym zaciekawieniem oglądały rój pracowitych pszczół dostrzegając wśród nich królową. Pan pszczelarz pokazał dzieciom plastry miodu, wosk i kit pszczeli, zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza (podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe), a także zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące z kontaktu z pszczołami. W tym celu przedstawił strój będący ochroną pszczelarza, który dzieci z radością zakładały, chcąc przez chwilę poczuć się jak prawdziwi pszczelarze. Na zakończenie spotkania czekała na dzieci słodka niespodzianka – degustacji miodu. Serdecznie dziękujemy za przekazanie nam cennych informacji i ciekawostek na temat pszczelarstwa!
data publikacji: 2017-05-22 19:55
 
Przedszkolaki z wizytą w Komisariacie Policji w Chojnowie
18 maja dzieci z najstarszych grup wiekowych odwiedziły Komisariat Policji w Chojnowie. A tam czekały na nie liczne atrakcje: krótki kurs pierwszej pomocy, profesjonalni ratownicy, możliwość zwiedzenia radiowozu policyjnego, ambulansu oraz wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy – ta wizyta na długo pozostanie w pamięci dzieci!
data publikacji: 2017-05-19 15:57
 
Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkół
Już po raz czwarty Powiatowy Zespół Szkół – organizator Olimpiady Lekkoatletycznej – zaprosił nasze przedszkolaki do wzięcia udziału w Biegu Malucha. Dzieci ze wszystkich grup dzielnie walczyły o zwycięstwo, a najlepszymi z najlepszych byli: „MOTYLKI” 1. Szymon Kaszowski 2. Kuba Nawrocki 3. Michał Motyka „GRZYBKI” 1. Michael Krakowski 2. Igor Obal 3. Kasia Wróbel „KRASNALE” 1. Sebastian Szklarz 2. Nina Trębacz 3. Kuba Kucia „WIEWIÓRKI” 1. Szymon Dudek 2. Magda Chłodnicka 3. Miłosz Bobiowski „PSZCZÓŁKI” 1. Piotruś Olbrych 2. Amelia Graban 3. Kacper Schmidt „BIEDRONKI” 1. Ala Szlęzak 2. Amelia Ziembowska 3. Klaudia Kowalczyk „SŁONECZKA” 1. Julia Skiba 2. Szymon Ziembowicz 3. Ania Kiwacz Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy! Więcej zdjęć na stronie: http://chojnow.pl/news/news/view/id/8155
data publikacji: 2017-05-18 17:59
 
<< nowsze | 71  | 72  | 73  | 74  | 75 | 76  | 77  | 78  | 79  | 80  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie