„Święto Pieczonego Ziemniaka”

Święto Pieczonego Ziemniaka już za nami! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i wszystkich pracowników udało się zorganizować wspaniałą imprezę! I tym razem atrakcji było co niemiara – były występy artystyczne, zumba, poszukiwanie ziemniaków w ogrodzie przedszkolnym, pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych, pokazy chemików i warsztaty chemiczne, malowanie twarzy, dmuchańce. Nie zabrakło smakołyków - można było zjeść przepyszne ciasta, pierogi, frytki, placki ziemniaczane, a także wypić smaczne i zdrowe koktajle warzywno-owocowe. Dużym powodzeniem cieszyło się rodzinne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wojskowa grochówka i pajda chleba ze smalcem. A na zakończenie – jak zawsze – odbyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Serdecznie dziękujemy naszym cudownym Przedszkolakom i ich Rodzicom, wspaniałej Radzie Rodziców – na Was zawsze możemy liczyć! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie internetowej oraz na: http://chojnow.pl/news/news/view/id/11243

2019-10-15 07:04

Pasowanie na Przedszkolaka

W minioną sobotę w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były dzieci z grupy ,,Grzybki”. Maluszki zaprezentowały swoim najbliższym krótki występ, na który złożyły się piosenki, wiersze i tańce. Całości dopełniły odświętne stroje i przygotowana specjalnie na tę okazję scenografia. Po części artystycznej ,,Grzybki” złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Lucyna Spes ogłosiła przyjęcie ich w poczet przedszkolaków. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dzieci dokonały odcisku swojego palca na karcie ,,Kroniki Przedszkolnej”. Nie zabrakło również życzeń, okolicznościowych upominków i słodkości ufundowanych przez Radę Rodziców. Dla ,,Grzybków” był to pierwszy ważny występ przed tak dużą publicznością, jednak trzeba przyznać, że poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Gratulujemy!

2019-10-14 20:15

„Święto Pieczonego Ziemniaka”

Dyrektor i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie oraz Rada Rodziców serdecznie zapraszają na „Święto Pieczonego Ziemniaka”, które odbędzie się 12 października 2019 r. (sobota) o godz. 14.00. W programie między innymi pyszne potrawy z ziemniaka, pieczone kiełbaski z ogniska, słodkie wypieki, malowanie twarzy, tatuaże, dmuchańce, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

2019-10-07 20:21

Jesiennie u ,,Grzybków"

Ostatni tydzień w grupie ,,Grzybków" był bardzo pracowity. Dzieci poszerzyły wiedzę przyrodniczą na temat darów jesieni, wykonały piękne prace plastyczno-techniczne i mimo nieprzychylnej aury aktywnie spędziły czas. Z każdym nowym dniem maluszki przekonują się, że pobyt w przedszkolu może być twórczy, atrakcyjny i przyjemny.

2019-10-07 19:57

„Zdrowo jem, więcej wiem”

W tym roku szkolnym Motylki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do realizacji jesiennego etapu i wykonały pierwsze zadanie: „Smacznie – zdrowo – kolorowo”. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa zmysłami: wzroku, dotyku, smaku, zapoznały się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także dowiedziały się, jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką rolę odgrywają w codziennej diecie. Przygotowały także pyszną i zdrową sałatkę owocową – zjedzenie jej było wielką ucztą! Wykonanie pierwszego zadania okazało się naprawdę dobrą zabawą!

2019-10-03 21:25