Wizyta „Motylków” i „Pszczółek” w bibliotece

„Książka nas uczy, książka nas cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało”. 23 września „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Głównym celem zajęć bibliotecznych jest zapoznanie małych czytelników z biblioteką, uświadomienie im, jak ważna w życiu każdego człowieka jest książka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pań bibliotekarek, jakie są zasady korzystania z biblioteki, jak można się do niej zapisać oraz jak należy szanować książki. Było to nasze pierwsze w tym roku spotkanie, ale już dziś zapewniamy, że nie ostatnie!

2019-09-24 08:12

Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkół

Drodzy Rodzice! Nasze przedszkolaki wezmą udział w „Olimpiadzie lekkoatletycznej” organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Impreza ta odbędzie się 25 września (środa). Prosimy o wygodny, sportowy strój w tym dniu.

2019-09-22 15:56

Dzień Przedszkolaka

20 września, tradycyjnie już, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem imprezy było dostarczenie dzieciom okazji do wspólnego świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W związku z tym wychowawczynie poszczególnych grup przygotowały dla swoich podopiecznych mnóstwo różnorodnych atrakcji. Były konkursy i zagadki, konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną i balonami oraz zajęcia plastyczne. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i wesołych tańców przy muzyce. Na pamiątkę tego wyjątkowego święta dzieci otrzymały wspaniałe medale, kolorowe balony i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dzień Przedszkolaka dostarczył wszystkim dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. Korzystając z okazji życzymy naszym Kochanym Milusińskim, aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą i niezapomnianą przygodą!

2019-09-21 11:00

Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odkrywania talentów

19 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i odkrywania talentów. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania o małej dziewczynce – Vashti, która dzięki zwykłej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości i poznała swój talent. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, trzeba się tylko odważyć, by je zaprezentować. Nasze dzieci pokazały, że ich pomysłowość nie ma granic – eksperymentowały, tworzyły, a przede wszystkim wspaniale się bawiły!

2019-09-19 18:27

Bezpieczny przedszkolak zna zasady ruchu drogowego

We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy realizację projektu „Zasady znamy i bezpiecznie działamy” w ramach programu „Działaj lokalnie”. W każdej grupie przeprowadzono cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu – ubrane w kamizelki odblaskowe – uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto przedszkolaki wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym.

2019-09-19 14:06