Wizyta strażaków w przedszkolu

27 października – w ramach realizacji projektu „Zasady znamy i bezpiecznie działamy” – nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi – dzielnymi strażakami z OSP Rokitki. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem posługują się podczas akcji, miały też możliwość podziwiania z bliska wozu strażackiego. Dzięki takim spotkaniom dzieci kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Z całego serca dziękujemy strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

2019-09-27 20:48

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa!

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Dlatego też Wiewiórki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Jej przygotowanie dało dzieciom wiele radości i satysfakcji. Sałatka była przepyszna - przedszkolaki zjadły ją z wielkim apetytem!

2019-09-27 19:55

Biegamy, bo lubimy!

W środę padający deszcz pokrzyżował plany przedszkolaków – nie mogły wziąć udziału w Olimpiadzie Lekkoatletycznej. Ale w czwartek było już dużo lepiej i dzieci udały się na boisko Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, aby wziąć udział w zawodach sportowych. Wszyscy świetnie się bawili, bo nieważne, czy wygramy, czy przegramy – najważniejsze, że postawę sportowca mamy! Serdecznie dziękujemy organizatorom!

2019-09-27 08:55

Z wizytą u Policjantów

„Słoneczka” i „Krasnale” – w ramach realizacji projektu „Zasady znamy i bezpiecznie działamy” – odwiedziły policjantów z chojnowskiego Komisariatu. Przedszkolaki pod fachowym okiem policjantów zostały oprowadzone po budynku Komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym społeczeństwie. Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc.

2019-09-24 18:00

Sprzątanie Świata 2019

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W poniedziałek 23 września, nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!” Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z chęcią i radością, zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki udały się w pobliskie uliczki i do parku, aby posprzątać śmieci. Widząc, jak dużo jest ich wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas!

2019-09-24 17:58