Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku – po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując polskie tradycje 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci ze wszystkich grup uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień, oddając słowem i piosenką szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Został też wspólnie odśpiewany – w postawie „na baczność“ – hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych małych Przedszkolaków, a ufundowane przez Radę Rodziców patriotyczne przypinki będą przypominały, że 11 listopada to data ważna dla każdego Polaka.
data publikacji: 2020-11-10 18:22

Konkurs Plastyczny „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie dbamy!”
Grupa Nieformalna „Razem dla dzieciaków” oraz Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Chojnowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w Konkursie Plastycznym „Dobre nawyki mamy – o swoje i innych zdrowie dbamy!” Regulamin, cele, terminarz i warunki uczestnictwa w Konkursie znajdują się z zakładce Dla Rodziców/Rok Szkolny 2020/2021. Nagrodą główną jest aparat fotograficzny natychmiastowy FUJIFILM, przewidziane są także wyróżnienia – zachęcamy do uczestnictwa!
data publikacji: 2020-11-10 17:39

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Bajki i baśnie pełne są niesamowitych przygód, ich bohaterowie walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci, towarzyszą im przez wiele lat, uczą i pomagają w przezwyciężaniu barier. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, rysowały swoją ulubioną bajkową postać i wesoło się bawiły. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości!
data publikacji: 2020-11-07 08:54

Informacja od Rady Rodziców dotycząca zakupu oczyszczaczy
Szanowni Rodzice! Pragniemy poinformować, że Rada Rodziców wraz z nieformalną grupą „Razem dla dzieciaków” dokonała zakupu oczyszczaczy do naszego Przedszkola. Więcej szczegółów znajduje się w zakładce Dla Rodziców/Rok Szkolny 2020/2021.
data publikacji: 2020-11-06 09:42

Informacja
Co mogą zrobić Rodzice, gdy nastąpi nieprzewidziane zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły? Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/nieprzewidziane-zamkniecie-zlobka-przedszkola-lub-szkoly-mozesz-skorzystac-z-zasilku-opiekunczego/3177362
data publikacji: 2020-10-22 18:32