Wycieczka „Motylków” i „Pszczółek” do Fabryki Bombek „Vitbis” w Złotoryi

Informujemy, że 13 grudnia 2018r. (czwartek) „Motylki” i „Pszczółki” wybierają się na wycieczkę do Zakładu produkcji szklanych ozdób choinkowych „Vitbis” w Złotoryi. Głównym celem wyprawy będzie zwiedzanie fabryki oraz udział w warsztatach zdobienia bombek, gdzie każdy przedszkolak będzie mógł własnoręcznie ozdobić 3 bombki. Z pewnością będzie to niepowtarzalne przeżycie!

2018-12-07 20:12

Puszysta niespodzianka!

Czas Świąt to czas oczekiwania, radości i spełniania się marzeń. Wielką niespodzianką dla nas wszystkich było podarowanie przez Radę Rodziców dywanów do każdej z przedszkolnych sal. Kolorowe i mięciutkie stały się dla Dzieci wielką atrakcją – podskokom i wesołym pląsom po puszystym podłożu nie było końca. Najwspanialsze jest to, że to Rodzice wspierający wpłatami Radę Rodziców stali się naszymi Mikołajami! Bo jak się okazuje, każdy może zostać Świętym Mikołajem, kiedy swą hojnością zasili konto RR, z którego fundusze przekazywane są na rzecz wszystkich Dzieci uczęszczających do przedszkola. Gorąco dziękujemy!

2018-12-07 19:12

I etap konkursu Sprawdzone przez Przedszkolaków już rozstrzygnięty!

Nasze przedszkole brało udział w VII edycji programu Sprawdzone przez Przedszkolaków organizowanego przez polskiego producenta zabawek – firmę Wader-Woźniak. „Miasto przyszłości” - tak brzmiało hasło tegorocznego konkursu. Nasza działalność została doceniona! Miło nam poinformować, że jury konkursu wyróżniło prace plastyczne naszych Przedszkolaków – znaleźliśmy się w najlepszej „piętnastce”! Już od przyszłego tygodnia organizatorzy będą wysyłać do wszystkich wygranych przedszkoli zestawy zabawek – dzieci będą mogły je testować, sprawdzać, a przede wszystkim bawić się nimi! Serdecznie gratulujemy Przedszkolakom!

2018-12-06 20:47

Akcja edukacyjna „WyRaźni na drodze”

Nasze przedszkole dołączyło do grona placówek, które promują bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. W związku z tym „Motylki” brały udział w szeregu ciekawych i wartościowych zajęć przeprowadzonych w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów akcji „WyRaźni na drodze”. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i chętnie wykonywały postawione przed nimi zadania. Teraz wiedza przedszkolaków na temat zagadnień związanych z widocznością na drodze, z doborem odpowiedniego stroju, elementów odblaskowych i prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym jest ogromna! Dlatego też wszystkie dzieci otrzymały odblaski „WyRaźni na drodze”, które u progu sezonu jesienno-zimowego będą szczególnie przydatne! Gratulujemy!

2018-12-05 19:54

Olimpiada Sportowa

Głównym celem projektu „Przedszkolak na medal” realizowanego w ramach programu „Działaj lokalnie” było propagowanie aktywnego spędzania czasu przez dzieci. Dzieci z naszego przedszkola chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach ruchowych i wiedzą, że „sport to zdrowie”. Zwieńczeniem projektu „Przedszkolak na medal” była Olimpiada Sportowa zorganizowana 30 listopada w sali gimnastycznej PZS w Chojnowie. Zawody sportowe prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego - Pani Alina Bujak i Pan Bartek Gębala przy wsparciu uczennic z Gimnazjum Nr 2. Konkurencje, w których brały udział najmłodsi były całkowicie pozbawione rywalizacji, gdyż celem przedsięwzięcia była promocja aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzacja zabaw i gier oraz wdrażanie dzieci do całodziennej aktywności ruchowej. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal za czynny udział w konkurencjach sportowych. Serdeczne dziękujemy prowadzącym, wspierającym rodzicom, a przede wszystkim uczestnikom Olimpiady za kapitalną atmosferę i fantastyczną oprawę imprezy. Brawo, brawo dla wszystkich!

2018-12-02 08:04