Na planie filmowym

„Co tu się dzieje?” Takie pytanie padało najczęściej z ust przedszkolaków w czwartek i piątek - 14 i 15 listopada. Cóż zadziwiało i fascynowało? Jedna z sal przedszkolnych zamieniła się w plan filmowy z niecodzienną scenografią! Na tle granatowego nieba wyrosły drzewa... Powstał zakątek czytelniczy... Uwagę wszystkich przykuwał czerwony dywan, świecąca girlanda, toaletka wypełniona biżuterią... A nieopodal pojawiło się studio "Przedszkole TV"... A wszystko dlatego, że Przedszkolaki z grup: Grzybki i Biedronki stały się aktorami na planie filmowym!!! Dzieci zaprezentowały swoje marzenia związane z przyszłością i tym, jaki zawód chciałyby wykonywać. Efekty pracy na planie filmowym już niedługo!!!

2018-11-19 09:32

Świętujemy Niepodległość!

Dzisiaj nasze przedszkolaki godnie uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczęły wiersze, piosenki i tańce dla Niepodległej zaprezentowane przez odświętnie ubrane dzieci ze wszystkich grup. Po występach został odśpiewany Hymn Polski i „Sto lat” dla Ojczyzny. Największą atrakcją był imponujący biało-czerwony tort upieczony przez mamę Mai – Panią Emilię Marciniszyn. Słodką niespodziankę ufundowała Rada Rodziców. Po poczęstunku dzieci z grup: „Biedronki” i „Grzybki” wzięły udział w biciu rekordu dla Polski i o godz. 11.11 na chojnowskim Rynku odśpiewały Hymn Polski. Dyrektor, dzieci i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz autorce cukierniczego arcydzieła za uatrakcyjnienie tego jakże ważnego święta.

2018-11-09 19:26

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Już jutro – 9 listopada 2018 – przedszkolne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność przedszkolna odśpiewa 100 lat Polsce. Akademię uświetni Przedszkolny Pokaz Mody Patriotycznej. Dlatego prosimy Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci w barwach Polski, ludowych, galowych z akcentami biało – czerwonymi. Dzieci z grup: „Biedronki” i „Grzybki” wezmą udział w biciu rekordu dla Polski i o godz. 11.11 na chojnowskim Rynku odśpiewają Hymn Polski.

2018-11-08 17:56

„Drzewa pamięci”

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” 29 października na terenie naszego ogrodu przedszkolnego dzieci wraz z rodzicami posadziły drzewka - symbole życia i wolności. Brzozy, które posadziliśmy, aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości otrzymały imiona pierwszych dyrektorek naszego przedszkola.

2018-10-31 17:08

Wizyta Pań pielęgniarek u „Krasnali”

26 października grupę „Krasnali” odwiedziły Panie pielęgniarki Sylwia Wachowiak i Agata Bochyńska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Wizyta odbyła się dzięki uprzejmości mamy Antosi. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi i z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Na pamiątkę miłego spotkania każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Dzielnego Ratownika”. Serdecznie dziękujemy!

2018-10-28 09:02