Warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym w Chojnowie

29 listopada dzieci ze starszych grup wiekowych uczestniczyły w świątecznych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Chojnowie. Tym razem przedszkolaki miały okazję wykazać się inwencją twórczą podczas ozdabiania słoika, który zamienił się w przepiękny stroik. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie – do Was zawsze przychodzi się z wielką ochotą!

2018-11-29 14:57

Przedstawienie pt.: „Polskie miasta w baśni i legendzie”

Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola brały udział w przedstawieniu teatralnym pt.: „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Baśnie i legendy – choć bardzo często są ubarwione – uczą o ważności narodowych wydarzeń, ukazują ciekawe historie naszych przodków, kształtują postawy patriotyczne. Spektakl przybliżył dzieciom historię największych polskich miast, a odzwierciedlająca legendarne miejsca scenografia, stylizowany język i nawiązujące do minionych czasów kostiumy sprawiły, że dzieci poczuły atmosferę pradawnych lat. To była niesamowita podróż w czasie, która wzbudziła u dzieci wiele pozytywnych emocji!

2018-11-28 18:14

„Przedszkolak na medal”

„Sport to zdrowie!”- pod takim hasłem odbył się cykl zajęć promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Okazało się, iż nasze przedszkolaki wiedzą, że „W zdrowym ciele – zdrowy duch”! Dzieci wyraziły to w formie prac plastycznych. W ten sposób w przedszkolnym holu powstała galeria pięknych prac. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały nagrody.

2018-11-28 17:12

Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj wraz ze swoimi małymi właścicielami przybyły do przedszkola pluszowe misie – te małe i te duże, mięciutkie, kudłate i puchate. Powodem wizyty tych wyjątkowych gości było szczególne święto – Dzień Pluszowego Misia. Dzieci prezentowały swoich ulubieńców, a także uczestniczyły w wesołych zabawach – były tańce, piosenki, wiersze i opowiadania o misiach, konkursy i zabawy z chustą animacyjną. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół! Przy okazji tego święta – w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – Panie z Biblioteki Miejskiej w Chojnowie oraz Pani Grażyna Babiarz przeczytały przedszkolakom opowiadania i wiersze dla dzieci. W podzięce za zaangażowanie i poświęcony czas każda z Pań otrzymała „Medal Przyjaciela Pluszowego Misia” i pamiątkowy misiowy obrazek. Serdecznie dziękujemy – to był naprawdę miło spędzony czas!

2018-11-26 21:08

Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego pt.: „Kto Ty jesteś? Polak mały!”

22 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem artyści zaprezentowali nam wspaniały koncert, podczas którego mogliśmy wysłuchać najpiękniejszej polskiej muzyki, która przez lata towarzyszyła Polakom i dzięki której poznaliśmy historię naszej Ojczyzny. To była piękna lekcja patriotyzmu!

2018-11-25 09:59