Andrzejkowe wróżby

„W przedszkolu zabawa - andrzejek to czas - niech magia i wróżba królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy, zabawa dalej, start!” „Andrzejki” są okazją do wspólnych wróżb i wesołej zabawy. Tego dnia również i w naszym przedszkolu nie zabrakło radosnych zabaw, konkursów i czarów. We wszystkich grupach dzieci tradycyjnie lały wosk przez dziurkę od klucza, były wróżby z butami, wróżba „Kim będę w przyszłości?”, „Jakie czeka mnie życie?” Przedszkolaki z uśmiechem reagowały na wszystkie przepowiednie. Nie zabrakło też pląsów i tańców przy muzyce, które sprawiły dzieciom wiele radości.

2016-12-03 18:19

Góra Grosza 2016

Szanowni Rodzice! 28 listopada ruszyła XVII edycja „Góry Grosza”. Cel akcji pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy może przynieść tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Akcja zakończy się 9 grudnia.

2016-11-30 14:40

Wycieczka „Wiewiórek” i „Pszczółek” do Fabryki Ozdób Choinkowych „Vitbis” w Złotoryi

8 i 9 listopada „Wiewiórki” i „Pszczółki” gościły z wizytą w Fabryce Ozdób Choinkowych „Vitbis”, gdzie miały okazję zobaczyć, jak szklana rurka zmienia się w przepiękną ozdobę choinkową. Odwiedziły dmuchalnię, srebrzalnię, dekoratornię, wzorcownię. Wycieczka była niepowtarzalnym przeżyciem dla naszych przedszkolaków - pozwoliła im przenieść się w bajkowy czas Świąt.

2016-11-09 18:12

„Słowa Ojczyzny pełne"

7 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Dzieci z najstarszych grup wiekowych miały okazję wysłuchać kilku utworów o treści patriotycznej. Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej atmosferze. Dziękujemy Wam za umożliwienie wspólnego świętowania.

2016-11-09 18:12

Koncert muzyczny pt.: „Grające piły, rury i garnki”

21 października nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem koncert był dość nietypowy – artyści zamiast instrumentów grali na piłach, rurkach, garnkach, butelkach itp. Dzieci były zachwycone! Przekonały się, że muzykę można wydobyć naprawdę ze wszystkiego!

2016-10-25 20:15