Przedstawienie pt.: „Gagatek”

17 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z „Teatru Humoru” z Wałbrzycha. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Gagatek". Była to opowieść o niesfornym chłopcu, który bardzo lubił broić i płatać figle. Pewnego dnia tytułowy bohater usłyszał o krainie, w której niegrzeczne dzieci zmieniają się w posłuszne i dobre - postanowił więc tam wyruszyć. Jego wędrówka przeplatana była różnymi przygodami, dzięki którym chłopiec zrozumiał, że poprzez naukę, prawdomówność i wrażliwość człowiek staje się dobrym. Mali widzowie obejrzeli spektakl z dużym zainteresowaniem. Dobro i zło, prawda i kłamstwo, lenistwo i pracowitość to tematy bardzo bliskie dzieciom. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki dobrze zrozumiały myśl przewodnią i wyciągną z tej historii odpowiednie wnioski.

2014-11-17 17:53

Warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi

Dnia 13 listopada (czwartek) o godz.16.30 w sali grupy „Motylki” (I piętro) odbędą się warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną. Serdecznie zapraszamy!

2014-11-08 08:12

Koncert muzyczny pt.: „Baśń o dwunastu miesiącach”

20 października nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem wysłuchaliśmy historii opartej na baśni „O dwunastu miesiącach" - ilustrowanej muzyką graną na flecie poprzecznym, fagocie i pianinie elektrycznym. Było ciepło, przyjemnie i lirycznie.

2014-10-22 19:48

"Grzybki" i "Biedronki" na Festiwalu Nauki EDUSCIENCE

15 października "Grzybki" i "Biedronki" wzięły udział w Festiwalu Nauki EDUSCIENCE. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia ciekawych doświadczeń m. in. zjawisko powstawania tęczy, tworzenie baniek mydlanych, obserwacja ruchu kulek przemieszczających się po torach różnej długości. Dzieci bawiły się wspaniale!

2014-10-17 16:43

Urodziny Maciusia z „Motylków”

Dzisiaj Maciuś z grupy „Motylki” obchodził swoje 5 urodziny – nie zabrakło więc przepysznego torta, życzeń i dobrej zabawy. Życzymy Ci, Maciusiu, wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka, szczęścia i 100 lat!

2014-10-06 19:01