„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach jesieni w naszym przedszkolu odbywa się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W tym roku przy tej okazji odbyło się również uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z najmłodszych grup wiekowych przygotowały z tej okazji krótki program artystyczny – były tańce, wiersze i piosenki. Po występach Pani Dyrektor pasowała nasze Maluchy na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak złożył swój „podpis” - odcisk palca w przedszkolnej kronice i otrzymał dyplom oraz słodką niespodziankę. Życzymy naszym kochanym „Słoneczkom” i „Krasnalom”, aby pobyt w przedszkolu sprawiał im wiele radości i zadowolenia! A po pasowaniu na wszystkich czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, w których brały udział dzieci i ich rodzice – między innymi poszukiwanie ziemniaków w ogrodzie przedszkolnym, ziemniaczany golf i konkurs na najciekawiej wyglądająca potrawę „z niczego”. Nie zabrakło również smakołyków - można było zjeść przepyszne ciasta, pierogi, kopytka, placki ziemniaczane, ziemniaczaną zapiekankę oraz ziemniaczane „buźki” z pysznym sosem czosnkowym ufundowane przez pizzerię „Piccolo Mondo”. Dużym powodzeniem cieszyło się rodzinne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Mnóstwo radości sprawiła nam wizyta Mrówki oraz piękna, jesienna pogoda, dzięki której mogliśmy bez przeszkód świętować na świeżym powietrzu. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej – dzieci, rodziców i pracowników. Serdecznie dziękujemy naszym cudownym dzieciom i ich rodzicom, wspaniałej Radzie Rodziców - dzięki Wam udało nam się zorganizować wspaniałą imprezę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie i na stronie chojnow.pl!

2014-10-04 20:39

Konsultacje logopedyczne dla rodziców z dziećmi

Informujemy Rodziców dzieci 5 i 6-letnich („Grzybki”, „Biedronki” i „Motylki”), że 1 października (środa) w godzinach od 10.30 do 14.30 (w gabinecie dyrektora) odbędą się konsultacje logopedyczne z panią Dorotą Chopkowicz dla rodziców dzieci zakwalifikowanych na terapię logopedyczną. Serdecznie zapraszamy!

2014-09-24 17:27

Sprzątanie Świata 2014

„Turysto! Szanuj środowisko też po wakacjach! – pod takim hasłem przebiegła już 21 akcja „Sprzątanie świata”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. „Motylki”, „Grzybki” i „Biedronki” z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci z terenu wokół przedszkola i pobliskich ulic – a było tego niemało...Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy – jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Wpajajmy to dzieciom od najmłodszych lat!

2014-09-23 19:34

Wizyta „Motylków” w bibliotece

„Książka nas uczy, książka nas cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało”. 22 września „Motylki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Głównym celem zajęć bibliotecznych jest zapoznanie małych czytelników z biblioteką, uświadomienie im, jak ważna w życiu każdego człowieka jest książka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pań bibliotekarek, jakie są zasady korzystania z biblioteki, jak można się do niej zapisać oraz jak należy szanować książki. Było to nasze pierwsze w tym roku spotkanie, ale już dziś zapewniamy, że nie ostatnie!

2014-09-23 19:09

Przedstawienie teatralne pt.: „Czarodziejski ksylofon”

16 września obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt.: „Czarodziejski ksylofon” w wykonaniu aktorów z Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha. Główny element scenografii stanowiła niezwykła, tajemnicza szafa, w której zamieszkiwały bajkowe postacie. W centralnej części szafy znajdował się mało znany dzieciom instrument – ksylofon, którym pragnął zawładnąć czarnoksiężnik - Czapa Czapa Dam. Jak przystało na prawdziwego czarnoksiężnika, Czapa Czapa Dam potrafił za pomocą czarów i sztuczek dokonać rzeczy niezwykłych, lecz wobec tego tajemniczego instrumentu był bezsilny... Uciekając się do podstępnych metod próbował wykorzystać w niecny sposób mieszkańców szafy – mimo licznych prób nie udało mu się zawładnąć ksylofonem. Bardzo ważną rolę w tym spektaklu pełniła muzyka klasyczna, na której budowane były poszczególne sceny, a barwne kukiełki wraz z aktorami zapraszały dzieci do wspólnej zabawy.

2014-09-17 12:50