EkoWalentynki

Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung . Przedszkolaki intensywnie zbierają stare i zużyte baterie, które zostaną zamienione na lizaki - czerwone serca. Chojnowską edycję EkoWalentynek koordynuje Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Finał akcji - 14 lutego.

2014-02-12 18:08

Warsztaty ekologiczne

10 lutego dzieci ze starszych grup wiekowych wzięły udział w warsztatach ekologicznych poprowadzonych przez uczniów Gimnazjum Nr 2 w Chojnowie. Młodzież pod kierunkiem pani M. Potaczały przygotowała przedstawienie o chorobach Ziemi, konkursy o ochronie środowiska i doświadczenie pokazujące dzieciom, jak szkodliwe dla środowiska są elektrośmieci. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny - dzięki Wam poszerzyliśmy nasze wiadomości o recyklingu, a przy tym wspaniale się bawiliśmy!

2014-02-10 18:17

Bal karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci - a może przede wszystkim dla nich. Dla naszych milusińskich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. I właśnie taki bal odbył się dzisiaj w naszym przedszkolu. Od samego rana wszystkie przedszkolaki cieszyły się z czekającej je zabawy. A jak było barwnie i kolorowo! Przybyły do nas najróżniejsze postacie z bajek i baśni – niezliczone księżniczki, wróżki, motylki, piraci, kowboje, policjanci. Niepowtarzalną zabawę prowadzili klauni Rupert i Rico - duet, który zdobył wiele nagród na festiwalach sztuki ulicznej i cyrkowej. Wesołe piosenki, dynamiczna akcja, konkursy, deszcze confetti, malowanie włosów i liczne karnawałowe prezenty przyniosły uśmiech i radość wszystkim dzieciom.

2014-02-06 18:48

Wizyta przedszkolaków w SP4

29 stycznia dzieci ze „Słoneczek”, „Biedronek” i „Krasnali” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Coroczne spotkania przedszkolaków ze społecznością uczniowską mają na celu przybliżenie przyszłym pierwszoklasistom warunków, w jakich od września będą zdobywać wiedzę. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć występy uczniów, a także zwiedzić szkołę. Na pamiątkę pobytu dzieci otrzymały od starszych kolegów zwierzątka wykonane techniką origami. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

2014-01-30 09:28

Podziękowanie od Lecha Wałęsy

8 listopada dzieci ze „Słoneczek” i „Krasnali” brały udział w akcji zorganizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, polegającej na utworzeniu w Rynku wielkiej, żywej, biało-czerwonej flagi. Za uczestnictwo w tym projekcie otrzymaliśmy podziękowanie od Lecha Wałęsy.

2014-01-27 19:33