ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W poniedziałek 6 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek .Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

2023-11-06 19:39

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada (poniedziałek) będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Prosimy, aby tego dnia dzieci przebrały się za swoją ulubioną bajkową postać lub przyniosły rekwizyty z ulubionych bajek. Dziękujemy!

2023-11-03 14:24

DZIEŃ DYNI

31 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Dyni. Był to jeden z najbardziej kolorowych, wesołych i kreatywnych dni w przedszkolu! Dzieci w poszczególnych grupach uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Wszystkie przedszkolaki brały udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię oraz ziarnko do ziarnka. Dzięki różnym zajęciom plastyczno-technicznym z dynią w roli głównej dzieci miały okazję wykazać się swoją pomysłowością i inwencją twórczą. Dzień Dyni był okazją do wspólnej zabawy przedszkolaków pełnej pomarańczowego koloru, smaków, zapachów oraz rozwijających zabaw, które na długo zapadną w pamięci dzieci.

2023-10-31 13:03

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - MISIACZKI

25 października 2023r. odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy "Misiaczki". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania , czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie , a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

2023-10-29 11:23

MOTYLKI I WIEWIÓRKI Z WIZYTĄ W URZĘDZIE POCZTOWYM

25 października kolejne grupy przedszkolne: „Motylki” i „Wiewiórki” odwiedziły Urząd Pocztowy w Chojnowie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Pracownikom za umożliwienie dzieciom zwiedzania placówki oraz za życzliwe przyjęcie!

2023-10-26 09:15