Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2022

„Książka nas uczy, książka nas cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało” 8 czerwca dzieci z grupy „Krasnale” i „Słoneczka” uczestniczyły w uroczystym „Pasowaniu na czytelnika” organizowanym przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie w sali widowiskowej MOKSiR-u. Pasowanie poprzedzone zostało inscenizacją „Koszałka Opałka” w wykonaniu dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3. Nasze przedszkolaki również miały okazję do zaprezentowania swoich wokalnych i tanecznych talentów. Głównym punktem uroczystości było złożenie przysięgi, w której dzieci zobowiązały się do szanowania książek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i książeczkę.

2022-06-08 19:09

KOROWÓD Z OKAZJI DNI CHOJNOWA

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w barwnym korowodzie otwierającym obchody Dni Chojnowa 2022. Spotykamy się w sobotę 11 czerwca na placu przed Urzędem Miasta ok. godz. 15.50. Hasło korowodu: Zdrowo – Kolorowo.

2022-06-07 12:42

CO SŁYCHAĆ U „SŁONECZEK”?

Już niedługo nasze dzieci wezmą udział w uroczystości „Pasowania na czytelnika”, odtąd będą mogły korzystać z księgozbioru Miejskiej Biblioteki. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Wiedząc o korzyściach płynących z propagowania czytelnictwa wśród dzieci staraliśmy się jak najwięcej i najczęściej czytać przedszkolakom. Odważni rodzice, rodzeństwo odwiedzali dzieci ze „Słoneczek” i czytali im bajki. Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym nam gościom!

2022-06-06 17:59

VIII OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „SPRINTEM DO MARATONU”

W piątek dzieci z naszego przedszkola oraz Przedszkola Miejskiego nr 3 wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Jest to akcja biegowa promująca zdrowy styl życia, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz zachęcenie dzieci do regularnej aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Aby dobrze zacząć biegi wszystkie dzieci wzięły udział w rozgrzewce prowadzonej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 – było bardzo wesoło i tanecznie. Po rozgrzewce przeszliśmy na stadion. Tam odbyły się zawody biegowe, w których uczestniczyły wszystkie grupy. Start w maratonie został podzielony na części – zgodnie z wiekiem uczestników. Dzieci starały się jak najszybciej dobiec do mety, jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami – nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu. Udział w akcji biegowej był dla wszystkich ważnym wydarzeniem i dostarczył wiele emocji i radości. Rangę wydarzenia podkreślały też wspaniałe stroje sportowe z logo przedszkola i numerem startowym. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali. Gratulujemy wszystkim wspaniałym biegaczom!

2022-06-03 17:48

DZIEŃ DZIECKA 2022

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku. To dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. W naszym przedszkolu od rana panowała radosna atmosfera, a na Przedszkolaków czekało wiele atrakcji – seans filmowy w kinie, konkursy, zabawy taneczne, zawody sportowe na pobliskim boisku oraz smakowity poczęstunek. Każde Dziecko otrzymało pamiątkowy medal i prezenciki z najlepszymi życzeniami od pracowników przedszkola. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie mile wspominany przez Dzieci!

2022-06-03 06:49

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie