LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY DO RODZICÓW

Na prośbę Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w zakładce Dla Rodziców/Ważne przedstawiamy Państwu list Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

2023-03-08 18:35

LUTY U PSZCZÓŁEK

Miesiąc luty przyniósł Pszczółkom wiele ciekawych wydarzeń. Obchodziły urodziny kolegów i koleżanek z grupy, sto lat było słychać nie jeden raz z naszej sali

2023-03-01 20:47

NIECODZIENNE SPOTKANIE!

Do naszego przedszkola zawitał dzisiaj niezwykły gość – Miss Województwa Dolnośląskiego! Celem wizyty było przeczytanie dzieciom bajki w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości – w czasach powszechnej fascynacji mediami elektronicznymi często zapominamy o książce. W przedszkolu codziennie czytane są bajki, baśnie, opowiadania, jednak największą atrakcją dla dzieci jest to, gdy bajki czytają im zaproszeni goście. Pani Amelia przeczytała przedszkolakom książeczkę z serii „Tupcio Chrupcio”, gdzie urocza myszka odkrywa otaczający ją świat, codziennie uczy się nowych rzeczy, przeżywa takie doświadczenia, jak każde dorastające dziecko. Dzieci były zachwycone obecnością gościa, uważnie słuchały, a następnie chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Na koniec wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia z Miss! Z całego serca dziękujemy Pani Amelii za włączenie się w naszą akcję, poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie!

2023-02-16 17:52

JAKIE SKARBY KRYJE ZIEMIA? – ZABAWY BADAWCZE U SŁONECZEK

W przedszkolu zgłębialiśmy tajemnice Ziemi oraz skarby w niej ukryte. Przenosząc się w wyobraźni do czasów, gdy wśród ogromnych drzew biegały dinozaury, dzieci poznały historię powstania węgla i soli. Z dużym zainteresowaniem analizowały właściwości fizyczne węgla i soli. Porównywały wygląd – stan skupienia, kolor, fakturę, twardość i dzieliły się spostrzeżeniami. Najciekawsze okazało się sprawdzanie, który minerał rozpuszcza się w wodzie. Dzięki ilustracją oraz opowiadaniom poznaliśmy również do czego służy węgiel i sól i co można z nich otrzymać. Oglądaliśmy również ciekawą kolekcję kamieni. Podczas oglądania ilustracji, natrafiliśmy na obrazek przedstawiający wulkan. Ten widok bardzo zaciekawił dzieci. Dlatego następne działanie było związane z wykonaniem doświadczenia obrazującego wybuch wulkanu. Podczas eksperymentu wykorzystaliśmy ocet, sodę i płyn do naczyń, a w połączeniu otrzymaliśmy wypływającą z krateru lawę. To doświadczenie i pozostałe zabawy badawcze sprawiły wiele radości i rozbudziły ciekawość dzieci. Od tej pory skały będą postrzegane nie jako zwykłe kamienie, ale składniki przyrody, w których zapisana jest przeszłość Ziemi.

2023-02-15 14:38

DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA

Szanowni Państwo, w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2023/2024 opublikowano druk Wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie wraz z Załącznikami.
Wyżej wymienione dokumenty w wersji papierowej można również pobierać z wiatrołapu przedszkola od 20 marca br.
Dostarczanie dokumentacji rekrutacyjnej: Wniosku wraz z załącznikami -  na podstawie Zarządzenia nr 6/2023 Burmistrz Miasta Chojnowa z dnia 11 stycznia 2023 r. zaplanowano w dniach: 01.III.2023- 23.III.2023. Proszę o składanie pełnej dokumentacji: wypełnionych i podpisanych przez Rodziców/Opiekunów prawnych dokumentów. Ich dostarczenie i kompletność  potwierdzi pracownik przedszkola, u którego Państwo złożą dokumenty. Wszelkie pytania proszę  kierować na adres mailowy: pm1-dyrektor@wp.pl Kontakt telefoniczny: 76 81 88 056
Zasady rekrutacji określa Regulamin rekrutacji do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2023/2024 w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2023/2024
Lucyna Spes - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie

2023-02-14 17:03