Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

JAKIE SKARBY KRYJE ZIEMIA? – ZABAWY BADAWCZE U SŁONECZEK

W przedszkolu zgłębialiśmy tajemnice Ziemi oraz skarby w niej ukryte. Przenosząc się w wyobraźni do czasów, gdy wśród ogromnych drzew biegały dinozaury, dzieci poznały historię powstania węgla i soli. Z dużym zainteresowaniem analizowały właściwości fizyczne węgla i soli. Porównywały wygląd – stan skupienia, kolor, fakturę, twardość i dzieliły się spostrzeżeniami. Najciekawsze okazało się sprawdzanie, który minerał rozpuszcza się w wodzie. Dzięki ilustracją oraz opowiadaniom poznaliśmy również do czego służy węgiel i sól i co można z nich otrzymać. Oglądaliśmy również ciekawą kolekcję kamieni. Podczas oglądania ilustracji, natrafiliśmy na obrazek przedstawiający wulkan. Ten widok bardzo zaciekawił dzieci. Dlatego następne działanie było związane z wykonaniem doświadczenia obrazującego wybuch wulkanu. Podczas eksperymentu wykorzystaliśmy ocet, sodę i płyn do naczyń, a w połączeniu otrzymaliśmy wypływającą z krateru lawę. To doświadczenie i pozostałe zabawy badawcze sprawiły wiele radości i rozbudziły ciekawość dzieci. Od tej pory skały będą postrzegane nie jako zwykłe kamienie, ale składniki przyrody, w których zapisana jest przeszłość Ziemi.

2023-02-15 14:38

DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA

Szanowni Państwo, w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2023/2024 opublikowano druk Wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie wraz z Załącznikami.
Wyżej wymienione dokumenty w wersji papierowej można również pobierać z wiatrołapu przedszkola od 20 marca br.
Dostarczanie dokumentacji rekrutacyjnej: Wniosku wraz z załącznikami -  na podstawie Zarządzenia nr 6/2023 Burmistrz Miasta Chojnowa z dnia 11 stycznia 2023 r. zaplanowano w dniach: 01.III.2023- 23.III.2023. Proszę o składanie pełnej dokumentacji: wypełnionych i podpisanych przez Rodziców/Opiekunów prawnych dokumentów. Ich dostarczenie i kompletność  potwierdzi pracownik przedszkola, u którego Państwo złożą dokumenty. Wszelkie pytania proszę  kierować na adres mailowy: pm1-dyrektor@wp.pl Kontakt telefoniczny: 76 81 88 056
Zasady rekrutacji określa Regulamin rekrutacji do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2023/2024 w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2023/2024
Lucyna Spes - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie

2023-02-14 17:03

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

14 lutego, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Walentynki”. Ten dzień przepełniony był atrakcjami oraz zabawami mającymi na celu uświadomienie dzieciom znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Przedszkolaki we wszystkich grupach brały udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, kodowały. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki, czyli własne walentynki. Nie zabrakło również wspólnych tańców oraz pamiątkowych zdjęć. Dzień upłynął w bardzo miłej, radosnej atmosferze!

2023-02-14 16:16

PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji Słodkiego Czwartku. Pozyskane w ten sposób środki Rada Rodziców przeznaczy na sfinansowanie wycieczki dla Przedszkolaków!

2023-02-10 10:03

SENSOPLASTYKA W PRZEDSZKOLU, CZYLI JAK KREATYWNIE SIĘ WYBRUDZIĆ!

6 lutego odbyły się w naszym przedszkolu kolejne już zajęcia sensoplastyczne. Podczas świetnej zabawy zaangażowane są wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch i smak. Z jednej strony to zajęcia bardzo atrakcyjne i kreatywne, a z drugiej –intensywnie stymulujące rozwój dziecka. Na zajęciach używa się wyłącznie bezpiecznych produktów spożywczych – dzięki temu dzieci mogą nie tylko bezpiecznie dotknąć, ale również spróbować smaku każdego produktu!

2023-02-06 18:50