Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

„SŁONECZKA” W PICCOLO MONDO

Kończy się rok szkolny, zbliżają się wakacje, a po nich „Słoneczka” zostaną już uczniami. Na pożegnanie przedszkola starszaki udały się do pizzerii Piccolo Mondo, aby przy pysznej pizzy cieszyć się chwilami spędzonymi razem. O tym, że wszystkim poczęstunek bardzo smakował świadczyły uśmiechnięte buzie i puste talerze. Niespodzianką, która sprawiła dzieciom wiele radości był deser- lody. Dzięki tej wizycie przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania znajomości zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. To był bardzo udany i smakowity dzień! Serdecznie dziękujemy pracownikom pizzerii „Piccolo Mondo” za miłe przyjęcie!

2022-06-14 08:05

OBCHODY DNI CHOJNOWA I ,,BAMBINIADA”

W dniach 11 i 12 czerwca odbyły się Dni Chojnowa. Wiele atrakcji i dobra zabawa! Nasze przedszkole również włączyło się aktywnie w obchody święta naszego miasta. Dzieci wraz z rodzicami i personelem przedszkola przeszły w barwnym korowodzie ulicami miasta. Tematem przewodnim tegorocznego korowodu było „Zdrowo i kolorowo”. W ramach obchodów Dni Chojnowa w niedzielę odbyła się ,,Bambiniada”, czyli przegląd piosenek i tańców przedszkolnych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Słoneczka” i „Krasnale”. Było co podziwiać! Mali artyści wiele dni ćwiczyły układy choreograficzne i wokalne, aby wystąpić na scenie. Występy się udały, chociaż trema była wielka. Kolorowe stroje i ciekawa choreografia sprawiły, że nasze przedszkolaki wypadły świetnie. Prezentacje dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami. Małym artystom kibicowali rodzice i zgromadzeni pod sceną chojnowianie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów!

2022-06-14 07:58

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE – GRZYBKI I MOTYLKI

10 czerwca Grzybki i Motylki odwiedziły Wioskę indiańską w Ostaszowie. Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w konkurencjach takich jak: tor przeszkód, rzut do celu, połów rybek, strzelanie z łuku. Po zmaganiach fizycznych przedszkolaki wysłuchały opowieści snutych przez przewodników – dzięki nim poznały zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie. Na dzieci czekały również inne atrakcje – malowanie twarzy, karmienie zwierząt, pieczona kiełbaska, makiety prezentujące życie Indian, trampoliny. Wioska indiańska zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie!

2022-06-11 12:48

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA - KRASNALE

9 czerwca odbyła się uroczystość „Pożegnania Przedszkolaków” kończących pierwszy etap edukacji. Z tej okazji dzieci z grupy „Krasnale” zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się piękne wiersze, piosenki i taniec. Były momenty radości, ale i wzruszenia. Poprzez swoje występy starszaki podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzony czas, dobre serce, troskliwą opiekę oraz przekazaną wiedzę i umiejętności. Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Spes , która życzyła dzieciom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Następnie wraz z wychowawczyniami wręczyła pamiątkowe dyplomy, książki, lunch boxy pozyskane od Firmy Jelenia Plast. Dyrektorka podziękowała Rodzicom szczególnie zaangażowanym w działaniu na rzecz przedszkola. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań złożonych przez rodziców dla dyrektora, nauczycieli i całego personelu przedszkola za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie, cierpliwość i serdeczność okazywaną na co dzień ich pociechom.

2022-06-10 08:55

CHEMIA JEST CIEKAWA!

8 czerwca dzieci z grupy „Motylki” i „Wiewiórki" odwiedziła Pani Iwona Majerowska wraz z uczniami z kółka chemicznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. W ramach spotkania przeprowadzone zostały zabawy badawcze i eksperymenty chemiczne. Dzieci z wielką ciekawością obserwowały powstanie sztucznego śniegu, działanie starożytnej „kołyski”, „burzy w szklance”, dowiedziały się jak zrobić własne „gniotki”. Atrakcje przygotowane przez naszych gości bardzo się wszystkim podobały. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Majerowskiej i uczniom za poświęcony czas i przybliżenie tajemnic chemii – to było niesamowite przeżycie dla przedszkolaków!

2022-06-08 19:18

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie