Aktualności

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej
Realizując projekt „Zasady znamy i bezpiecznie działamy!” w ramach programu „Działaj lokalnie” nasze przedszkolaki nieustannie poszerzają wiedzę i doskonalą umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Na temat bezpieczeństwa najwięcej wiedzą ci, którzy nad nim czuwają, dlatego „Słoneczka” i „Krasnale” udały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Chojnowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy, wypadku itp. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w sytuacjach zagrażającym zdrowiu i życiu. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy chętni uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za zaangażowanie w trakcie zajęć wszystkie dzieci otrzymały przygotowane przez gospodarzy certyfikaty Małego Strażaka. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane laurki i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
data publikacji: 2019-11-02 11:21
 
Z wizytą na poczcie - „Pszczółki”
30 października dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty, drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
data publikacji: 2019-11-02 10:59
 
Z wizytą na poczcie - „Wiewiórki”
29 października dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się na pocztę. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych, dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Poznały także drogę listu, paczki i innych przesyłek. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą, jaką przybija się na każdym liście, co sprawiło im wielką radość. Do przedszkola wróciły zadowolone i pełne wrażeń z wycieczki.
data publikacji: 2019-10-30 20:18
 
Wizyta „Motylków” i „Pszczółek" w bibliotece
28 października „Motylki” i „Pszczółki” kolejny raz odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Tym razem dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak można zostać czytelnikiem biblioteki, a także wysłuchały bajki o krasnoludkach. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że powróci tu na pewno.
data publikacji: 2019-10-30 19:47
 
„Zasady znamy i bezpiecznie działamy!”
Dzisiaj nasz ogród zamienił się w strefę ruchu drogowego. Wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach pt.: „Zasady znamy i bezpiecznie działamy”, w trakcie których wykazały się znajomością zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz umiejętnością rozpoznawania niebezpieczeństw i przewidywania ich skutków. Zajęcia urozmaiciły nowe urządzenia i zabawki tj.: rowerki biegowe, samochody, sygnalizatory, znaki drogowe, symulator przejścia dla pieszych. Wszystkie atrakcje dzisiejszych zajęć zostały zakupione dzięki dotacji z Fundacji Wrzosowa Kraina w ramach programu „Działaj lokalnie”!
data publikacji: 2019-10-17 19:49
 
<< nowsze | 13  | 14  | 15  | 16  | 17 | 18  | 19  | 20  | 21  | 22  | 23  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie