W KRAINIE PANI MUZYKI

29 maja do naszego przedszkola zawitali goście z Lubuskiego Biura Koncertowego, którzy zabrali nas w muzyczną podróż do alpejskich krain - Tyrolu i Bawarii. Mogliśmy wysłuchać brzmienia skrzypiec, klarnetu oraz gitary basowej, ale przede wszystkim poznaliśmy tradycje i zwyczaje tamtejszych regionów. Wybraliśmy się na poszukiwania fioletowej krowy, nauczyliśmy się naśladować kukułkę, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy!

2023-05-31 10:22

KONKURS PLASTYCZNY „DROGA DO GWIAZD – MIKOŁAJ KOPERNIK, CZŁOWIEK WIELU TALENTÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

Nasze Przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym „Droga do gwiazd – Mikołaj Kopernik, człowiek wielu talentów”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie we współpracy z Burmistrzem Miasta Chojnowa. Komisja organizująca konkurs ogłosiła wyniki i postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących Przedszkolaków:

I miejsce – Aleksandra Łukawiecka – PM 1
II miejsce – Hanna Metanowska – PM 1
III miejsce – Paulina Papież – PM 1

Wyróżnienia:
Laura Rząsa, Igor Jagielski, Nina Bugajska, Anna Kawa, Martyna Garlińska - wszyscy z PM 1

Nagrodzone i wyróżnione prace są do obejrzenia w holu Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.
Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wręczone przez Burmistrza Miasta Chojnowa podczas Dni Chojnowa, na scenie głównej na chojnowskim rynku, w sobotę 3 czerwca 2023 r. po korowodzie.
Serdecznie gratulujemy!

2023-05-30 19:42

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ALPALOGOS W PROBOSZCZOWIE – MOTYLKI I PSZCZÓŁKI

30 maja „Motylki” i „Pszczółki” wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do gospodarstwa Alpalogos w Proboszczowie. Okazało się, że jest to miejsce niezwykłe – Pani Martynka wraz z mężem hodują tu alpaki, perliczki i kury. Dysponują również wielkim placem, na którym czekało na dzieci wiele atrakcji: piłkarzyki, bilard, piłki, skakanki, rzutki itp. Przedszkolaki karmiły alpaki, głaskały je i poznały zwyczaje tych sympatycznych zwierząt. Brały też udział w quizie i konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Martynkę. Uczestniczyły także w warsztatach, w trakcie których każde dziecko samodzielnie wykonało las w słoiku, komponując go z przygotowanych wcześniej roślin i kamieni. Kto chciał, mógł się pobawić z ogromnym psem - mieszkańcem gospodarstwa. Bardzo dziękujemy Pani Martynce i Panu Kamilowi za przemiłą atmosferę i wyjątkowe podejście do dzieci! Wrócimy do Was z wielką przyjemnością!

2023-05-30 17:09

„CZERWONY KAPTUREK” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU NOWOCZESNEGO Z KRAKOWA

W poniedziałek, 29 maja nasze Przedszkolaki obejrzały w Miejskim Domu Kultury w Chojnowie musical pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Zaproponowana przez artystów wersja popularnej historii to niezwykle kolorowe, wesołe, roztańczone i rozśpiewane przedstawienie. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie tworzyły magiczny klimat spektaklu – dzieci były zachwycone!

2023-05-29 19:27

FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

25 maja, w czwartkowe popołudnie, odbył się w naszym ogrodzie przedszkolnym kolejny już Festyn Rodzinny. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoim najbliższym krótki występ, na który złożyły się piosenki, wiersze i tańce. Emocji i wzruszeń było co niemiara! Nie zabrakło poczęstunku dla miłych gości w postaci galaretek, przepysznych ciast oraz kawy i herbaty. Humory wszystkim dopisały, dlatego zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu!

2023-05-26 18:03