Wycieczka „Krasnali” i „Słoneczek” do lasu

27 września dzieci ze „Słoneczek” i „Krasnali” wybrały się na wycieczkę do lasu, której celem była obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. W lesie nasze przedszkolaki spotkały się z panem leśniczym, który ciekawie opowiadał o swojej pracy, a także przekazał wiele ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Dzieci wraz z leśniczym spacerowały po lesie, poznawały leśną roślinność, słuchały odgłosów lasu, a także zbierały wspaniałe eksponaty w celu wzbogacenia kącików przyrody. Wielką frajdą okazało się grzybobranie, w trakcie którego dzieci poznały grzyby trujące i jadalne. Tych ostatnich wycieczkowicze przywieźli bardzo dużo! Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, które w tym dniu smakowały bardziej niż kiedykolwiek. „Krasnale” i „Słoneczka” wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują panu leśniczemu Aleksandrowi Pavlou za mile spędzony czas w lesie oraz panu Tomaszowi Olbrych, który bezpłatnie zawiózł uczestników na leśną wyprawę.

2013-09-27 21:44

Sprzątanie Świata 2013

“Odkrywamy czystą Polskę” – pod takim hasłem przebiegła już 20 akcja „Sprzątanie świata”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Tradycyjnie do akcji włączyło się nasze przedszkole. „Motylki”, „Grzybki” i „Biedronki” z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci z terenu wokół przedszkola i pobliskiego parku – a było tego niemało...Natomiast starszaki, które tego dnia przebywały na wycieczce, przy okazji grzybobrania pięknie posprzątały las. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!

2013-09-27 19:33

Pożegnanie lata – powitanie jesieni 2013

“Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień”. 23 września odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste powitanie nowej pory roku – jesieni. Nie zabrakło więc tańców, zabaw i konkursów – ich celem było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim chodziło o to, aby wszyscy dobrze się bawili! "Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą, czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów!"

2013-09-23 18:41

Zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 5 września 2013r. (czwartek) o godzinie 16:00 w sali grupy „Słoneczka” (na I piętrze)

2013-09-03 16:53

Zajęcia adaptacyjne 2013

Szanowni Rodzice! Informujemy, że zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola odbędą się w dniach 29 i 30 sierpnia (czwartek, piątek) w godz. od 10:00 do 12:00. Serdecznie zapraszamy!

2013-07-26 07:05