Spektakl muzyczny „O księżniczce Lucynie, która tańczyć nie chciała”

30 października odbył się w naszym przedszkolu spektakl muzyczny pt.: „O księżniczce Lucynie, która tańczyć nie chciała”. Dzieci wraz z bohaterką opowieści odwiedziły różne miejsca w poszukiwaniu najpiękniejszego tańca. W poszukiwaniach pomogła im: tancerka, trębacz i pianista.

2013-11-03 21:27

Urodziny Kubusia Puchatka

14 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodziny Kubusia Puchatka. Dla uczestników przyjęcia urodzinowego – naszych Przedszkolaków – przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z postaciami występującymi w książkach Alana Aleksandra Milne, wysłuchały ciekawych historii opowiadających o perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku. Odbyły się także wyścigi tygrysków, rzuty orzechami do celu w ogrodzie Królika, tańce. Dzieci znakomicie się bawiły, a największą radość sprawiło im dopinanie ogonka Kłapouchemu i konsumpcja słodkości. Drogi Kubusiu Puchatku! Bądź wesoły i szczęśliwy, smaczny miodek sobie jedz. Kochaj dzieci i przygody i żyj długo - ile chcesz!

2013-10-14 19:14

„Owocowy zawrót głowy u Biedronek”

Ten tydzień był dla Biedroneczek bardzo pracowity - w czwartek dzieci tworzyły kukiełki warzywne, a w piątek czekało na nich wyjątkowe kulinarne wyzwanie! Nasi milusińscy wiedzą doskonale, że owoce są źródłem wielu witamin, wobec czego samodzielnie postanowiły wykonać bardzo zdrową przekąskę – szaszłyki owocowe. Było przy tym dużo pracy, ale bawiliśmy się doskonale. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Stosując zasady bezpieczeństwa, przedszkolaki ostrożnie nabijały pokrojone wcześniej owoce, na patyki do szaszłyków, a następnie układały je na tackach. Po uporządkowaniu swojego miejsca pracy, dzieci przystąpiły do konsumpcji owocowych pyszności, które zjadły ze smakiem. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę podczas tych zajęć. Bardzo dziękujemy rodzicom Biedroneczek za wszystkie owoce i warzywa przyniesione do naszej grupy. Zdjęcia zamieścimy w poniedziałek

2013-10-12 22:21

„Baw się z nami jesiennymi darami” – kukiełki warzywne w wykonaniu „Biedronek”

Warzywa zdrowe są, to wszyscy wiedzą, ale można je również wykorzystać do wspaniałej zabawy, która rozwija wyobraźnię dziecka. 10 października grupa Biedronek robiła warzywne kukiełki. Każde dziecko z uśmiechem wykonało wybraną przez siebie postać, a nawet nadało jej imię. Biedronki wykazały się ogromną kreatywnością! Nie każdy wie, że po połączeniu warzyw z bogatą wyobraźnią możemy otrzymać ufoludka, jeża, myszkę, a nawet księżniczkę! Ciekawym pomysłom nie było końca! Warzywne kukiełki zachęciły nas do zdrowego odżywiania i bajecznie ozdobiły nasza salę przedszkolną. Pozostałe niewykorzystane w pracy warzywa wraz z darami Pani Jesieni, które Biedroneczki nazbierały podczas licznych poznawczych wycieczek, a także te przyniesione przez dzieci wspólnie z rodzicami z domu, wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy.

2013-10-12 22:20

„Święto pieczonego ziemniaka”

Święto pieczonego ziemniaka już za nami! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i wszystkich pracowników udało nam się zorganizować wspaniałą imprezę! Atrakcji było co nie miara - rozpoczęliśmy od odczytania wiersza zapraszającego do wspólnej zabawy, której motywem przewodnim był oczywiście ziemniak. A potem odbyły się liczne konkurencje, w których brały udział dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola - m. in. poszukiwanie ziemniaków w ogrodzie przedszkolnym, obieranie ich ze skórki, skoki w workach. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam konkurs na najciekawszą kreację „z niczego”. Nie zabrakło również smakołyków - można było zjeść przepyszne ciasta, pierogi, kopytka, placki ziemniaczane, ziemniaczaną zapiekankę oraz ziemniaczane „buźki” z pysznym sosem czosnkowym ufundowane przez pizzerię „Piccolo Mondo”. Dużym powodzeniem cieszyło się rodzinne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaczków - a były przepyszne! Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy naszym cudownym dzieciom i ich rodzicom - dzięki Wam ten słoneczny, jesienny dzień pachnący ziemniakiem na pewno będziemy długo pamiętać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

2013-10-05 21:04