Wycieczka „Słoneczek” i „Pszczółek” do „Osady Danieli”

15 maja dzieci ze „Słoneczek” i „Pszczółek” wybrały się na wycieczkę do Ekologicznego Gospodarstwa Agroturystycznego „Osada Danieli” w Zamienicach. Czekało tam na nich wiele atrakcji – plac zabaw (trampolina, huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia), mnóstwo zwierząt hodowanych w gospodarstwie – kozy, owce, króliki, nutrie, świnki wietnamskie, pawie, indyki, przemiłe kociaki no i oczywiście przyjaźnie nastawione daniele, które przedszkolaki mogły samodzielnie karmić. Wiele dzieci po raz pierwszy miało okazję zobaczyć, jak żyją niektóre zwierzęta. Zabawa była wyśmienita! Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2013-05-17 07:03

Podpisywanie umów na rok szkolny 2013/2014

Informujemy rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Miejskiego Nr1 na rok szkolny 2013/2014, iż umowy w sprawie korzystania z usług naszego przedszkola będą podpisywane 23 sierpnia 2013r. (piątek) w godzinach od 9.00 do 18.00 w gabinecie dyrektora. Bardzo prosimy o zgłaszanie się w w/w terminie.

2013-05-15 08:12

Przedstawienie ”Przygody niesfornego chłopca”

13 maja gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów „Teatru Humoru” z Wałbrzycha. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie o przygodach niesfornego chłopca, który bardzo lubił broić i płatać figle. Pewnego dnia tytułowy bohater usłyszał o krainie, w której niegrzeczne dzieci zmieniają się w posłuszne i dobre - postanowił więc tam wyruszyć. Jego wędrówka przeplatana była różnymi przygodami, dzięki którym chłopiec zrozumiał, że poprzez naukę, prawdomówność i wrażliwość człowiek staje się dobrym. Mali widzowie obejrzeli spektakl z dużym zainteresowaniem. Dobro i zło, prawda i kłamstwo, lenistwo i pracowitość to tematy bardzo bliskie dzieciom. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki dobrze zrozumiały myśl przewodnią i wyciągną z tej historii odpowiednie wnioski.

2013-05-13 16:43

Podziękowania dla Rodziców

Drodzy Rodzice! Serdecznie dziękujemy za hojność, jaką wykazaliście się podczas kiermaszu świątecznego. Za zebrane fundusze zakupiliśmy zabawki do ogrodu przedszkolnego, które z pewnością uatrakcyjnią pobyt Waszych pociech na świeżym powietrzu!

2013-04-29 16:41

Spektakl pt.„ Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa

25 kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się do MDK-u na spektakl pt:,, Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Była to interaktywna, pobudzająca wyobraźnię adaptacja jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena, która wprowadziła dzieci w świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Ta wzruszająca, ale i momentami zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęceniu sprawiła dzieciom ogromną przyjemność.

2013-04-29 15:31