Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone corocznie 22 kwietnia. Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją do promowania postaw ekologicznych w społeczeństwie – a przedszkole to odpowiednie miejsce na początek edukacji ekologicznej. Tego dnia zastanawialiśmy się wspólnie z dziećmi, co możemy zrobić, aby nasza Planeta była piękna i czysta. Zorganizowaliśmy również ekologiczny korowód, który był apelem najmłodszych o ochronę przyrody i ulepszanie środowiska, bo czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko!

2013-04-25 19:42

„Listy dla Ziemi”

„Listy dla Ziemi” to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Polega ona na pisaniu przez dzieci i młodzież listów, w których młodzi ludzie przekonują dorosłych do recyklingu, sadzenia drzew i innych pozytywnych zachowań. Nasze przedszkole z wielką ochotą przystąpiło do tego przedsięwzięcia. Dzieci ze starszych grup wiekowych narysowały, w jaki sposób możemy dbać o naszą Ziemię – ich listy były naprawdę bardzo ciekawe!

2013-04-19 21:39

Wesołych Świąt!

Wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy przedszkola

2013-03-28 18:07

Kiermasz wielkanocny

Szanowni Rodzice! W dniach 22-25 marca organizujemy w przedszkolu "Kiermasz wielkanocny", podczas którego będzie można nabyć "arcydzieła" naszych przedszkolaków. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup zabawek do ogrodu przedszkolnego (np. wiaderka, łopatki, foremki, tablice, kredy itp.). Serdecznie zapraszamy!

2013-03-22 18:29

Pierwszy dzień wiosny

W tym roku zima zadomowiła się u nas na dobre i nie daje za wygraną! Dlatego też zmuszeni byliśmy przywitać wiosnę w nietypowy sposób – bo w przedszkolu. Nie obyło się oczywiście bez tańców, wspólnego śpiewu, gry na instrumentach. Nie zabrakło również gromkiego okrzyku: „Zimo, zimo, uciekaj za góry, za las, bo na wiosnę przyszedł czas!” Mamy nadzieję, że upragniona przez wszystkich wiosna niedługo do nas zawita.

2013-03-22 18:28