Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe!

Dzisiaj u „Słoneczek” było bardzo smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo – dzieci przyrządzały pyszne szaszłyki ze świeżych owoców, które później z wielkim apetytem zjadły!

2013-03-13 19:50

„Magiczna Kraina Zdrowia” w Gimnazjum nr2 w Chojnowie

12 marca wszystkie 5 i 6-latki z naszego przedszkola zostały zaproszone przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie na przedstawienie „Magiczna Kraina Życia”. Starsi koledzy w zabawny sposób, z wykorzystaniem znanych postaci z bajek uczyli nas, jak zdrowo żyć. Były zagadki, był wspólny taniec oraz dużo smacznych i zdrowych owoców i warzyw. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 3 C oraz paniom: Alinie Bujak i Lucynie Spes za dostarczenie nam mnóstwa radości!

2013-03-13 17:58

Warsztaty Wielkanocne w Muzeum

6 i 7 marca dzieci ze starszych grup wiekowych uczestniczyły w Warsztatach Wielkanocnych zorganizowanych przez pracowników Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi, a także wykonały ozdoby – palmy z kolorowej bibuły, pisanki oraz wiosenne kwiaty. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie!

2013-03-13 17:21

Przedstawienie „Kłopoty klauna”

11 marca kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Humoru „Igraszka” z Wałbrzycha – obejrzeliśmy zabawne przedstawienie pt.: „Kłopoty klauna”. Ciekawe stroje, śmieszne dialogi bardzo podobały się przedszkolakom, które żywo reagowały na grę aktorów.

2013-03-11 14:35

Przedszkolny konkurs plastyczny „Moje radości, moje smutki”

Emocje towarzyszą każdej minucie naszego życia, są one również nieodłącznym elementem życia naszych dzieci. Mogliśmy się o tym przekonać przeglądając prace uczestników konkursu plastycznego „Moje radości, moje smutki” (skierowanego do dzieci 5 i 6-letnich) – przedszkolaki są prawdziwą fabryką uczuć i emocji! Wszystkie dzieci wykonały przepiękne prace, jednakże jury - pod przewodnictwem Pani Dyrektor – musiało wytypować po 6 prac z każdej grupy. Uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a laureaci otrzymali książeczki – ich prace można obejrzeć na tablicy w holu przedszkola. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

2013-03-05 19:10