Wizyta przedszkolaków w SP3

27 lutego nasze „starszaki”, czyli dzieci z „Wiewiórek” i „Krasnali” udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr3 w Chojnowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przygotowany specjalnie na tę okazję program, w którym zaprezentowali się członkowie szkolnych grup: Trójeczka, Aja, Synkopa i Piramida. Po przedstawieniu dzieci miały możliwość zapoznania się z salami lekcyjnymi i pracownią komputerową. W "Trójce" zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło zarówno przez grono pedagogiczne, jak i dzieci, a spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi naszym dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu.

2013-03-05 17:31

Wizyta przedszkolaków w SP4

23 stycznia dzieci z „Wiewiórek” i „Krasnali” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr4 w Chojnowie. Coroczne spotkania przedszkolaków ze społecznością uczniowską mają na celu przybliżenie przyszłym pierwszoklasistom warunków, w jakich od września będą zdobywać wiedzę. Atrakcją spotkania był teatrzyk pod tytułem „W krainie baśni" przygotowany pod kierunkiem pań: Bożeny Szarek i Doroty Chopkowicz – w role aktorów wcielili się uczniowie klas pierwszych i drugich uczęszczający do świetlicy. Po występach przedszkolaki udały się na zwiedzanie szkoły – miały okazję zobaczyć salę komputerową, teatralną, pracownię przyrodniczą z tablicą interaktywną, salę audio, świetlicę i spotkały się z pielęgniarką szkolną panią Grażyną Mazur. Na pamiątkę pobytu dzieci otrzymały broszurki dotyczące szkoły. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

2013-03-05 17:31

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to program edukacyjny skierowany do przedszkolaków. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych. Jednym z nich jest właśnie zorganizowanie Dnia Marchewki. Dlatego też dzisiaj w naszym przedszkolu dominował kolor pomarańczowy – zarówno dzieci, jak i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką, a ich głównym celem było promowanie spożywania warzyw i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.

2013-02-22 19:44

Zapisy do przedszkola na rok 2013/2014

Drodzy Rodzice! Informujemy, że od 1 marca rozpoczną się zapisy dzieci do naszego przedszkola (będą prowadzone przez cały miesiąc marzec). Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji będą zamieszczone na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy po odbiór kart zgłoszeniowych osobiście lub pobranie ich z naszej strony internetowej (zakładka „DLA RODZICÓW”).

2013-02-22 18:28

„Dzień Marchewki”

Drodzy Rodzice! Dnia 22.02.2013r. (piątek) będziemy obchodzić w naszym przedszkolu „DZIEŃ MARCHEWKI” (w ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”). Bardzo prosimy, aby tego dnia dzieci miały na sobie pomarańczowy element stroju. Serdecznie dziękujemy!

2013-02-17 18:15