ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki tego dnia nie zapomniały o swoich ukochanych pluszakach, które z ochotą przyniosły do przedszkola. Dzieci poznały nie tylko historię ich święta, ale także wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki i bawiły się przy znanych piosenkach. Na wszystkich czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, misiowe tańce czy wspaniała fotobudka, w której dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu z ukochanymi misiami i pokazać je kolegom i koleżankom.

2022-11-26 08:27

KONCERT MUZYCZNY „VADEMECUM MŁODEGO PATRIOTY”

Wczoraj odbył się w naszym przedszkolu koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry pt. „Vademecum młodego patrioty". Dzieci w towarzystwie nutki Patriotki i w akompaniamencie oboju, akordeonu oraz puzonu wybrały się na wędrówkę po naszej Ojczyźnie, zgłębiając jej historię, utrwalając symbole narodowe – flagę, hymn i godło. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Dziękujemy za muzyczne spotkanie z nutką patriotyzmu!

2022-11-25 16:33

„AMICUS LIBRORUM – PRZYJACIEL BIBLIOTEKI” DLA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 W CHOJNOWIE

Doceniając zaangażowanie Społeczności Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie - wieloletnią, aktywną współpracę, wspieranie inicjatyw, ofiarowaną pomoc i czynny udział w działaniach promujących czytelnictwo, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zgłosiła Przedszkole do zaszczytnego wyróżnienia pn. "Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki" przyznawanego przez Legnicką Biblioteką Publiczną. 17 listopada 2022 r. Dyrektorka Przedszkola z rąk pisarki Agnieszki Cubały i Dyrektora Biblioteki odebrała dyplom gratulacyjny.  Społeczność Przedszkola serdecznie dziękuje Dyrektorowi oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie za wieloletnią, efektywną współpracę i z nadzieją liczy na realizację kolejnych projektów i spotkań promujących czytelnictwo.

2022-11-21 14:36

WARSZTATY „ŚWIĄTECZNA PRZYGODA” – MOTYLKI I PSZCZÓŁKI

18 listopada „Pszczółki” i „Motylki” udały się na warsztaty świąteczne zorganizowane przez Centrum Edukacji i Przygody Wokini. Przedszkolaki w miłej i ciepłej atmosferze wybrały się w podróż przez polskie zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Znalazły odpowiedzi na pytania: Skąd wzięła się choinka? Czy prezenty wszędzie przynosi Święty Mikołaj? Przeżyły również fascynującą przygodę – samodzielnie lepiły pierogi, wspólnie przygotowały stół do wieczerzy, a następnie razem degustowały przygotowane przez siebie pierogi. W trakcie warsztatów nie zabrakło oczywiście wielu świątecznych opowieści oraz wspólnego kolędowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był bardzo udany dzień!

2022-11-18 17:34

WARSZTATY CERAMICZNE W PRACOWNI MOKSiR-u – PSZCZÓŁKI

Dnia 17.11 dzieci z grupy "PSZCZÓŁKI" wzięły udział w Warsztatach Ceramicznych. Podczas zajęć przedszkolaki zostały wprowadzone w niezwykły świat ceramiki. Usłyszały o właściwościach gliny, dowiedziały się jakie są etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Dzieci z pełnym zaangażowaniem pracowały nad swoimi dziełami artystycznymi. Niebawem czeka nas kolejna wizyta..

2022-11-18 11:04