Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

ANDRZEJKI

30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na wstępie zapoznały się z tradycją andrzejkową. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, kto pierwszy chłopiec czy dziewczynka dostanie wymarzony prezent. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

2022-11-30 13:07

SENSOPLASTYKA W PRZEDSZKOLU, CZYLI JAK KREATYWNIE SIĘ WYBRUDZIĆ!

Nasze Przedszkolaki mogły dzisiaj uwolnić swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję! Podczas zajęć z sensoplastyki tworzyły kolorowe masy, przy użyciu artykułów spożywczych o różnych strukturach i konsystencjach. Dzieci mogły mieszać, ugniatać, lepić, a przy tym wszystkim fantastycznie się bawić. Twórcza zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i uśmiechu!

2022-11-28 19:47

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki tego dnia nie zapomniały o swoich ukochanych pluszakach, które z ochotą przyniosły do przedszkola. Dzieci poznały nie tylko historię ich święta, ale także wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki i bawiły się przy znanych piosenkach. Na wszystkich czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, misiowe tańce czy wspaniała fotobudka, w której dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu z ukochanymi misiami i pokazać je kolegom i koleżankom.

2022-11-26 08:27

KONCERT MUZYCZNY „VADEMECUM MŁODEGO PATRIOTY”

Wczoraj odbył się w naszym przedszkolu koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry pt. „Vademecum młodego patrioty". Dzieci w towarzystwie nutki Patriotki i w akompaniamencie oboju, akordeonu oraz puzonu wybrały się na wędrówkę po naszej Ojczyźnie, zgłębiając jej historię, utrwalając symbole narodowe – flagę, hymn i godło. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Dziękujemy za muzyczne spotkanie z nutką patriotyzmu!

2022-11-25 16:33

„AMICUS LIBRORUM – PRZYJACIEL BIBLIOTEKI” DLA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 W CHOJNOWIE

Doceniając zaangażowanie Społeczności Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie - wieloletnią, aktywną współpracę, wspieranie inicjatyw, ofiarowaną pomoc i czynny udział w działaniach promujących czytelnictwo, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zgłosiła Przedszkole do zaszczytnego wyróżnienia pn. "Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki" przyznawanego przez Legnicką Biblioteką Publiczną. 17 listopada 2022 r. Dyrektorka Przedszkola z rąk pisarki Agnieszki Cubały i Dyrektora Biblioteki odebrała dyplom gratulacyjny.  Społeczność Przedszkola serdecznie dziękuje Dyrektorowi oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie za wieloletnią, efektywną współpracę i z nadzieją liczy na realizację kolejnych projektów i spotkań promujących czytelnictwo.

2022-11-21 14:36

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie