Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

„MUZYCZNE OPOWIEŚCI - SKRZATY, GNOMY I KRÓL GÓR” - KONCERT MUZYCZNY

16 maja odbył się kolejny w tym roku koncert pt. „Muzyczne opowieści – Skrzaty, gnomy i Król Gór”. Muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” zaprosili przedszkolaków do wspólnej muzycznej przygody i opowiedzieli muzyką o Królu Gór oraz bajkowych skrzatach i legendarnych gnomach. Dzieci poznały brzmienie i budowę wiolonczeli, skrzypiec i elektrycznego fortepianu. Muzyka potrafi pięknie opowiadać!

2022-05-17 08:41

WIZYTA STRAŻAKÓW

11 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które z wielkim entuzjazmem przyglądały się wozom strażackim oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się na ich wyposażeniu. Przedszkolaki zobaczyły również, jak wygląda strój strażaka, zaczynając od ciężkich butów aż po hełm – który mogły przymierzyć, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka i kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

2022-05-11 13:12

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” ROZSTRZYGNIĘTY!

6 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z książki” oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Konkurs odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a jego głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności dzieci. Prace plastyczne były bardzo oryginalne i zgodne z tematem przewodnim. Zwycięzcami konkursu zostali: Miejsce 1. Stanisław Brzozowy (Grzybki) Miejsce 2. Bartosz Siemiński (Grzybki) Miejsce 3. Aleksander Papież (Krasnale) Miejsce 3. Wiktoria Rott-Wierzbicka (Grzybki) Wyróżnienia: Mila Waganiak (Motylki) Kuba Drożdżal (Motylki) Hanna Metanowska (Grzybki) Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

2022-05-11 12:40

ZABAWY Z KSIĄŻKĄ W RAMACH XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

9 maja Motylki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ta ogólnopolska akcja jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa. Przedszkolakom bardzo podobały się zabawy z książką, dlatego też każdy wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że powróci tu na pewno!

2022-05-10 14:40

SKRZYDLATA FERAJNA W NASZYM PRZEDSZKOLU!

W dniach 5 – 6 maja odwiedziła nasze przedszkole Skrzydlata Ferajna! Jej założyciel – p. Jakub Bokisz z wielką pasją i miłością opowiadał dzieciom o swoich sowach. Przedszkolaki z zaciekawieniem i ekscytacją słuchały opowiadań i ciekawostek o tych niesamowitych ptakach. Reakcje i emocje, jakie towarzyszyły wszystkim są nie do opisania. Bardzo dziękujemy Skrzydlatej Ferajnie za wizytę, a Radzie Rodziców za sfinansowanie tych wyjątkowych warsztatów!

2022-05-07 08:04

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie