„CZERWONY KAPTUREK” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU NOWOCZESNEGO Z KRAKOWA

W poniedziałek, 29 maja nasze Przedszkolaki obejrzały w Miejskim Domu Kultury w Chojnowie musical pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Zaproponowana przez artystów wersja popularnej historii to niezwykle kolorowe, wesołe, roztańczone i rozśpiewane przedstawienie. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie tworzyły magiczny klimat spektaklu – dzieci były zachwycone!

2023-05-29 19:27

FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

25 maja, w czwartkowe popołudnie, odbył się w naszym ogrodzie przedszkolnym kolejny już Festyn Rodzinny. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoim najbliższym krótki występ, na który złożyły się piosenki, wiersze i tańce. Emocji i wzruszeń było co niemiara! Nie zabrakło poczęstunku dla miłych gości w postaci galaretek, przepysznych ciast oraz kawy i herbaty. Humory wszystkim dopisały, dlatego zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu!

2023-05-26 18:03

SŁONECZKA W ŚWIECIE KSIĄŻEK

Zainteresowania czytelnicze w przedszkolu rozwijane są przy wszystkich nadarzających się okazjach, jednak w ostatnim czasie święta związane z książką i biblioteką pozwoliły „Słoneczkom” na bliższe poznanie zagadnień związanych z czytelnictwem. Cykl zabaw i zajęć związanych z w/w tematem rozpoczął się obchodami Dnia Książki. Podczas zajęć dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania , jaka jest jej budowa . Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały również piękne prace o tematyce związanej z książką. „Słoneczka”, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością gościły w magicznym dla nich miejscu. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

2023-05-07 17:10

„ABC MAŁEGO KONSUMENTA” – MOTYLKI

Już na etapie edukacji przedszkolnej warto rozwijać kompetencje konsumenckie dzieci, aby w przyszłości podejmowanie odpowiedzialnych wyborów zakupowych było dla nich naturalne. Dlatego też dzieci z grupy „Motylki” z wielką ochotą przystąpiły do projektu „ ABC Małego Konsumenta”. W kwietniu przedszkolaki poznały wiele ciekawych zagadnień, takich jak: kim jest konsument, gdzie robimy zakupy, co to jest paragon i do czego służy, czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać oraz jak robić przemyślane zakupy. Poprzez świetną zabawę, gry manualne i online, ćwiczące logiczne myślenie, spostrzeganie i pamięć, dzieci zdobywały swoje pierwsze, świadome doświadczenia konsumenckie. Realizacja tego projektu przyniosła „Motylkom” dużo radości i zadowolenia, a przede wszystkim wzbogaciła ich wiedzę dotyczącą świadomych zakupów.

2023-05-07 16:33

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to dzień, w którym swoje święto obchodzi nasza planeta - Ziemia. Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi nie ominęły naszego przedszkola, gdzie od rana poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat Ziemi oraz jej mieszkańców. Nie zabrakło spaceru w okolicach przedszkola, na który wybrały się dzieci z grup: Słoneczka, Krasnale oraz Grzybki, którym uwadze nie umknęła żadna niewyrzucona do śmietnika butelka czy papierek. Przedszkolaki spisały się na medal! Ziemia jest naszym domem, dlatego tak ważne jest by już najmłodszych lat uczyć się jak o nią dbać, by zawsze była piękna i zadbana.

2023-04-21 14:17