„SŁONECZKA” I „KRASNALE” W BIBLIOTECE

21 marca „Słoneczka” i „Krasnale” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Przedszkolaki zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki oraz ich przeznaczeniem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak można zostać czytelnikiem biblioteki. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że powróci tu na pewno.

2022-03-22 17:48

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Powitanie wiosny to wyjątkowe wydarzenie. Wśród naszych Dzieci ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej, niż kalendarzowe nadejście wiosny – podczas spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej, wykonaliśmy ekologiczną Marzannę. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień! 21 marca zaraz po śniadaniu Dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały wiosenne piosenki, recytowały wiersze, brały udział w konkursach, grach i zabawach związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Żegnamy Cię Zimo, żegnamy Marzanno, przyjedź do nas w grudniu – Ty zimowa panno! Jesteśmy pewni, że starania naszych Przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre!

2022-03-22 08:44

WYCIECZKA ,,GRZYBKÓW” DO PIEKARNI

W czwartek 17 marca 2022 r. dzieci z grupy ,,Grzybki” wybrały się na wycieczkę do piekarni prowadzonej przez rodziców swojego kolegi - Filipka. Celem wizyty było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami produkcji chleba, kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie kultury zachowania. Podczas wycieczki przedszkolaki miały okazję przekonać się, jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dowiedziały się, jakie maszyny i urządzenia są niezbędne w pracy piekarza. Ogromne wrażenie wywarł na dzieciach piec do wypiekania chleba oraz wielka łopata służąca do przenoszenia bochenków. Dużą atrakcją okazała się dla przedszkolaków możliwość asystowania przy krojeniu otrzymanego w prezencie chleba. Ponadto każdy uczestnik wycieczki został obdarowany przez właścicieli piekarni wypiekami w postaci słodkich rogalików i bułeczek. Czwartkowe wyjście dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także uświadomiło im, jak ciężka i ważna dla wszystkich jest praca piekarza. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Rodzicom Filipka za okazaną gościnność, przekazaną wiedzę oraz przepyszne wypieki!

2022-03-21 10:25

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca (wtorek) będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody. Prosimy, aby tego dnia - w miarę możliwości - Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

2022-03-20 13:55

Pieczenie ciasteczek w grupie „Grzybki”

15 marca 2022 r. dzieci z grupy „Grzybki” spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem rozgniatały i wałkowały ciasto. Największą radość sprawiło im nadawanie ciasteczkom odpowiednich kształtów. Były między innymi małe i wielkie serca, zwierzęta, kwiatuszki, księżyce, gwiazdki oraz inne ciekawe formy. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach… Nieoceniona jednak była pomoc rodziców, którzy dostarczyli nam produkty niezbędne do upieczenia i udekorowania naszych ciasteczek. Bardzo dziękujemy za pomoc. Wspólne wypieki dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła ich degustacja.

2022-03-15 19:15