Aktualności

Miła niespodzianka!
Wczoraj w sali widowiskowej chojnowskiego MOKSiR-u wspólnie przeżywaliśmy pożegnanie „Starszaków” z przedszkolem, a dzisiaj w przedszkolu był ciąg dalszy wzruszeń związanych z zakończeniem edukacji przedszkolnej. Dzieci z „Grzybków” przygotowały bowiem miłą niespodziankę dla swoich Pań – pod okiem swoich Rodziców nauczyły się wierszy, wykonały kwiaty z bibuły i zadbały o słodki poczęstunek – efektowny, „leśny” tort, na którym było tyle grzybków, ile dzieci w grupie. Niespodzianka się udała, Panie były mile zaskoczone i nie kryły łez wzruszenia! Drogie Dzieci, drodzy Rodzice, jeszcze raz z całego serca Wam dziękujemy!
data publikacji: 2019-06-19 08:12
 
„Grzybki” i „Biedronki” żegnają przedszkole!
17 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbyła się uroczystość pożegnania przedszkolaków kończących pierwszy etap edukacji. Z tej okazji dzieci z grup ,,Grzybki” i ,,Biedronki” zaprezentowały bogaty program artystyczny, na który złożyły się piękne wiersze, piosenki i tańce. Były momenty radości, ale i wzruszenia... Poprzez swoje występy starszaki podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzony czas, dobre serce, troskliwą opiekę oraz przekazaną wiedzę i umiejętności. Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Spes, która życzyła dzieciom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Następnie, wraz z wychowawczyniami i wieloletnim dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 1- Panią Grażyną Babiarz, wręczyła absolwentom pamiątkowe dyplomy i książki, a także podziękowała rodzicom szczególnie zaangażowanym w działania na rzecz przedszkola. Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań złożonych przez rodziców dla dyrektora, nauczycieli, i całego personelu przedszkola za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie, cierpliwość i serdeczność okazywaną na co dzień ich pociechom. Kolejni absolwenci naszego przedszkola rozpoczną od września naukę w klasie pierwszej. Życzymy im powodzenia i spełnienia najskrytszych marzeń, natomiast rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc oraz miłą współpracę. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
data publikacji: 2019-06-19 08:08
 
„Kopciuszek” – przedstawienie w wykonaniu pracowników przedszkola
14 czerwca nasze przedszkolaki miały nie lada atrakcję, obejrzały bowiem przedstawienie, w którym zagrali wyjątkowi aktorzy – pracownicy przedszkola. Oczywiście całe wydarzenie owiane było tajemnicą i dopiero w dniu występu dzieci dowiedziały się, jakie talenty ukrywają ich panie. W rolę tytułowego Kopciuszka wcieliła się Pani Ala, w roli macochy wystąpiła Pani Iwonka, siostry Kapryśnica i Złośnica to Pani Kasia i Pani Beatka, królewiczem była Pani Asia, a dworzaninem Pani Sylwia. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć wróżki, która z pomocą przedszkolaków dokonywała cudów – tu pokaz swoich aktorskich umiejętności zaprezentowała Pani Dyrektor. W pozostałych – jakże ważnych rolach – Pani Beatka jako narrator, Pani Ania – oprawa muzyczna, Pani Kasia – efekty specjalne. Tło stanowiła przepiękna dekoracja wykonana przez Panią Monikę. Główny cel został w pełni osiągnięty – dzieci były zachwycone, uśmiechnięte i szczęśliwe!
data publikacji: 2019-06-14 20:33
 
Koncert muzyczny „W krainie Pani Muzyki”
13 czerwca odbył się już ostatni w tym roku przedszkolnym koncert z cyklu „W krainie Pani Muzyki”. Spotkania te uczą dzieci koncertowych zachowań: uważnego słuchania i obserwacji, pobudzają wyobraźnię, pozwalają także zdobyć umiejętność słownego określania słuchanej muzyki (szybka, wesoła, cicha itd.) i utrwalają podstawowe pojęcia związane z muzyką, takie jak np.: nazwy instrumentów, określenia muzyków, nazwy tańców itd.
data publikacji: 2019-06-14 20:05
 
Pasowanie na Czytelnika 2019
12 czerwca dzieci z najstarszych grup wiekowych – czyli „Grzybki” i „Biedronki” zostały zaproszone do sali widowiskowej Domu Kultury na uroczyste Pasowanie na Czytelnika zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Pasowanie poprzedzone zostało inscenizacją w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4. Nasze przedszkolaki również miały okazję do zaprezentowania swoich wokalnych i tanecznych talentów. Głównym punktem uroczystości było złożenie przysięgi, w której dzieci zobowiązały się do szanowania książek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i książeczkę. Zdjęcia na: http://chojnow.pl/news/news/view/id/10857
data publikacji: 2019-06-12 15:26
 
<< nowsze | 33  | 34  | 35  | 36  | 37 | 38  | 39  | 40  | 41  | 42  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie