WAŻNE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 W CHOJNOWIE!

Szanowni Rodzice! Na mocy decyzji Rządu Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie zawiesza działalność od poniedziałku 29.03.2021r. do piątku 9.04.2021r. O tym, kto będzie mógł skorzystać w tym okresie z opieki stacjonarnej poinformujemy, gdy tylko zostanie opublikowane rozporządzenie. Będziemy się z Państwem kontaktować telefonicznie, mailowo i poprzez stronę internetową przedszkola.

2021-03-25 16:37

Żegnamy zimę – witamy wiosnę!

W poniedziałek dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy – powitania wiosny”. Do tego wydarzenia przedszkolaki przygotowywały się już od kilku dni – uczyły się wiosennych piosenek, wierszyków i rymowanek, przygotowywały wiosenne dekoracje. Mamy nadzieję, że po gromkim okrzyku „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, który rozbrzmiewał w przedszkolnym ogrodzie, wiosna zagości u nas już na dobre!

2021-03-23 10:45

„Dziś w przedszkolu mamy modę – dzieci oszczędzają wodę”

22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda, czy ma smak i zapach. Wielką frajdą dla naszych przedszkolaków były bardzo efektowne eksperymenty z wykorzystaniem czystej i zabarwionej wody, oleju, sody, cukru kwasku cytrynowego. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda i do czego jest ona potrzebna, jakie skutki są zanieczyszczenia wody w przyrodzie. Wspólnie ułożyliśmy historyjkę obrazkową pt. "Wędrówka kropelki wody". Na koniec wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną – kropelkę wody. Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia. To był kolejny ciekawy i pełen wrażeń Dzień Wody w przedszkolu!

2021-03-23 10:22

„Pisanki- jajka malowane”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia w naszej galerii prac plastycznych wykonanych przez naszych przedszkolaków. Prace wezmą udział w konkursach na terenie Legnicy oraz we Wrocławiu. Organizatorem konkursów – „Wielkanoc na Dolnym Śląsku” jest Stowarzyszenie od Seca „Faustynka”. Wystawy prac odbędą się: w Legnicy 24.03.2021 r. od godz.16.15 – ul. Gwiezdna 35a/ 3 oraz od 30.03. do 30.04. 2021 r. na Dworcu PKP we Wrocławiu.

2021-03-17 14:33

Zielony ogródek w sali ,,Grzybków”

Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekają na wiosnę. Chcąc przyspieszyć jej nadejście, dzieci z grupy ,,Grzybki” założyły w swojej sali- wspólnie z paniami- zielony ogródek! W kąciku przyrody znalazły się m.in.: cebula, szczypiorek, rzeżucha, koperek, fasola, owies oraz rośliny kwiatowe. Pomysł powstania ogródka na parapecie okiennym spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. ,,Grzybki” codziennie starają się dbać o swoje roślinki, dokonując przy tym niezwykle ciekawych obserwacji przyrodniczych. Końcowe efekty ich pracy zostaną zaprezentowane już niebawem.

2021-03-08 10:52