Akcja edukacyjna „WyRaźni na drodze”
Nasze przedszkole dołączyło do grona placówek, które promują bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. W związku z tym „Motylki” brały udział w szeregu ciekawych i wartościowych zajęć przeprowadzonych w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów akcji „WyRaźni na drodze”. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i chętnie wykonywały postawione przed nimi zadania. Teraz wiedza przedszkolaków na temat zagadnień związanych z widocznością na drodze, z doborem odpowiedniego stroju, elementów odblaskowych i prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym jest ogromna! Dlatego też wszystkie dzieci otrzymały odblaski „WyRaźni na drodze”, które u progu sezonu jesienno-zimowego będą szczególnie przydatne! Gratulujemy!
data publikacji: 2018-12-05 19:54

Olimpiada Sportowa
Głównym celem projektu „Przedszkolak na medal” realizowanego w ramach programu „Działaj lokalnie” było propagowanie aktywnego spędzania czasu przez dzieci. Dzieci z naszego przedszkola chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach ruchowych i wiedzą, że „sport to zdrowie”. Zwieńczeniem projektu „Przedszkolak na medal” była Olimpiada Sportowa zorganizowana 30 listopada w sali gimnastycznej PZS w Chojnowie. Zawody sportowe prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego - Pani Alina Bujak i Pan Bartek Gębala przy wsparciu uczennic z Gimnazjum Nr 2. Konkurencje, w których brały udział najmłodsi były całkowicie pozbawione rywalizacji, gdyż celem przedsięwzięcia była promocja aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzacja zabaw i gier oraz wdrażanie dzieci do całodziennej aktywności ruchowej. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal za czynny udział w konkurencjach sportowych. Serdeczne dziękujemy prowadzącym, wspierającym rodzicom, a przede wszystkim uczestnikom Olimpiady za kapitalną atmosferę i fantastyczną oprawę imprezy. Brawo, brawo dla wszystkich!
data publikacji: 2018-12-02 08:04

Warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym w Chojnowie
29 listopada dzieci ze starszych grup wiekowych uczestniczyły w świątecznych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Chojnowie. Tym razem przedszkolaki miały okazję wykazać się inwencją twórczą podczas ozdabiania słoika, który zamienił się w przepiękny stroik. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie – do Was zawsze przychodzi się z wielką ochotą!
data publikacji: 2018-11-29 14:57

Przedstawienie pt.: „Polskie miasta w baśni i legendzie”
Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola brały udział w przedstawieniu teatralnym pt.: „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Baśnie i legendy – choć bardzo często są ubarwione – uczą o ważności narodowych wydarzeń, ukazują ciekawe historie naszych przodków, kształtują postawy patriotyczne. Spektakl przybliżył dzieciom historię największych polskich miast, a odzwierciedlająca legendarne miejsca scenografia, stylizowany język i nawiązujące do minionych czasów kostiumy sprawiły, że dzieci poczuły atmosferę pradawnych lat. To była niesamowita podróż w czasie, która wzbudziła u dzieci wiele pozytywnych emocji!
data publikacji: 2018-11-28 18:14

„Przedszkolak na medal”
„Sport to zdrowie!”- pod takim hasłem odbył się cykl zajęć promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Okazało się, iż nasze przedszkolaki wiedzą, że „W zdrowym ciele – zdrowy duch”! Dzieci wyraziły to w formie prac plastycznych. W ten sposób w przedszkolnym holu powstała galeria pięknych prac. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały nagrody.
data publikacji: 2018-11-28 17:12

<< nowsze | 49  | 50  | 51  | 52  | 53 | 54  | 55  | 56  | 57  | 58  | starsze >>