POŻEGNANIE PANA KUBY

W piątek – po sześciu latach owocnej współpracy – pożegnaliśmy Pana Kubę, który prowadził w naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego. Z tej okazji Dzieci przygotowały pamiątkowe laurki, padło wiele miłych i ciepłych słów. Panie Kubo, życzymy samych sukcesów na nowej, zawodowej drodze życia i jeszcze raz z całego serca dziękujemy za zaangażowanie!

2021-11-03 18:04

SZANOWNI PAŃSTWO!

SZANOWNI PAŃSTWO, RODZICE I OPIEKUNOWIE DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA! Ze względu na POGARSZAJĄCĄ SIĘ SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ W NASZYM REGIONIE PROSZĘ GORĄCO O UTRZYMYWANIE REŻIMU SANITARNEGO: DEZYNFEKCJĘ RĄK, ZAKRYWANIE UST I NOSA W CZĘŚCIACH WSPÓLNYCH BUDYNKU, UTRZYMYWANIE DYSTANSU. GORĄCO RÓWNIEŻ PROSZĘ O PUNKTUALNE PRZYPROWADZANIE DZIECI DO GODZ. 8:00. Proszę uwzględnić fakt przeliczania ilości osób przebywających w szatni i opcję chwilowego zatrzymywania osób wchodzących do budynku, co przy jesiennej aurze jest dość kłopotliwe. Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich! Lucyna Spes – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie

2021-10-21 15:27

WYCIECZKA „GRZYBKÓW” i „MOTYLKÓW” DO LASU

15 października „Grzybki” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wyprawy było przybliżenie Przedszkolakom środowiska leśnego oraz zapoznanie ich ze zwierzętami i roślinnością tam występującą. W Biskupinie na Dzieci czekał Pan Leśniczy, który opowiedział Przedszkolakom o swojej pracy, a także opowiedział wiele ciekawych „leśnych” historii. Dzieci wraz z Leśniczym spacerowały po lesie, poznawały leśną roślinność, słuchały odgłosów lasu, a także zbierały wspaniałe eksponaty w celu wzbogacenia kącików przyrody. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, które w tym dniu smakowały bardziej niż kiedykolwiek. „Grzybki” i „Motylki” serdecznie dziękują Panu Leśniczemu Aleksandrowi Pavlou za mile spędzony w lesie czas oraz Panu Tomaszowi Olbrych za bezpieczny transport na leśną wyprawę.

2021-10-16 18:38

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miło nam poinformować, iż Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie znalazło się w gronie placówek oświatowych, którym przyznano dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″ na rok 2021 r. Już niedługo kąciki biblioteczne w grupach przedszkolnych wzbogacą się w nowe książki, dzięki którym dzieci będą rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę, ćwiczyć zdolności grafomotoryczne, poznawać tajniki świata emocji. Efekty wydatkowania dotacji zaprezentujemy już niedługo w fotorelacjach.

2021-10-16 17:28

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA AMELKI!

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, a szczególnie Pani Małgorzaty Rzetelskiej i ogromnemu sercu Sponsora – Prezesa Firmy STAHLBAU Pana Romana Siemaszko – 7 października nieopodal wejścia do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie zagościł pojemnik serduszko. Zebrane w nim plastikowe nakrętki przekażemy na rzecz Amelii Gmyrek – dziewczynki chorującej na SMA. Amelka potrzebuje aż 9 mln złotych na najdroższy lek świata. Pomóżmy Amelce cieszyć się normalnym życiem, dla Niej liczy się każdy grosz!

2021-10-08 12:27