Aktualności

„Drzewa pamięci”
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” 29 października na terenie naszego ogrodu przedszkolnego dzieci wraz z rodzicami posadziły drzewka - symbole życia i wolności. Brzozy, które posadziliśmy, aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości otrzymały imiona pierwszych dyrektorek naszego przedszkola.
data publikacji: 2018-10-31 17:08
 
Wizyta Pań pielęgniarek u „Krasnali”
26 października grupę „Krasnali” odwiedziły Panie pielęgniarki Sylwia Wachowiak i Agata Bochyńska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Wizyta odbyła się dzięki uprzejmości mamy Antosi. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi i z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Na pamiątkę miłego spotkania każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Dzielnego Ratownika”. Serdecznie dziękujemy!
data publikacji: 2018-10-28 09:02
 
Mili goście ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie
23 października grupę „Motylki” i „Pszczółki” odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Wizyta ta związana była z udziałem naszego przedszkola w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania nasze przedszkolaki wysłuchał bajki pt.: „Trzy świnki”, a także uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach ruchowych. Na zakończenie usłyszały bajkę Jana Brzechwy „Na straganie” oraz zmierzyły się z zagadkami dotyczącymi wiersza. Przedszkolakom bardzo podobała się wizyta starszych kolegów, a przede wszystkim ich piękne, bajkowe stroje, w których się zaprezentowali. Serdecznie dziękujemy!
data publikacji: 2018-10-25 08:17
 
Festiwal wielokulturowości „Między kulturami z otwartymi oczami”
18 października na chojnowskim Rynku odbył się festiwal wielokulturowości „Między kulturami z otwartymi oczami” organizowany przez pracowników i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół oraz młodzież z wymiany międzynarodowej Erasmus+. Na festiwal zostaly zaproszone dzieci ze starszych grup wiekowych – przedszkolaki z zaproszenia skorzystaly i w wielokulturowej zabawie udział brały:)
data publikacji: 2018-10-21 16:28
 
„Przedszkolak na medal” - podchody przedszkolaków w Parku Piastowskim
17 października w ramach programu „Działaj lokalnie”, realizując projekt „Przedszkolak na medal” dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej na terenie pięknego Parku Piastowskiego. Przedszkolaki podzielone na grupy podążały według wskazówek, musiały znaleźć przygotowane wcześniej stanowiska, na których czekały na nie różnorodne zadania sportowe oraz pytania, szyfry i zagadki dotyczące ważnych miejsc i wydarzeń związanych z naszym miastem. Każda grupa dzieci poprawnie wykonywała zadania i bezbłędnie odpowiadała na pytania. W związku z tym każdy wrócił do przedszkola znając hasło podchodów: „Chojnów - moje miasto!” Dzięki wspaniałej zabawie dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu oraz utrwaliły wiadomości o naszym mieście, poznały także ważne obiekty znajdujące się w parku: wieżę ciśnień, ruiny amfiteatru i historię kamiennego grzybka. Uwieńczeniem podchodów było wręczenie medali dla każdego uczestnika, bo przecież każde nasze dziecko to przedszkolak na medal!
data publikacji: 2018-10-18 20:23
 
<< nowsze | 51  | 52  | 53  | 54  | 55 | 56  | 57  | 58  | 59  | 60  | starsze >>

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie