WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżyliśmy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12.2020 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, świąteczna atmosfera. Występy artystyczne dzieci, wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach Pani dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszystkie grupy wróciły do sal, gdzie dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia i zasiadły do odświętnie nakrytego stołu. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

2020-12-19 16:19

Mikołajki 2020

Piątek... 4 grudnia... Długo wyczekiwany dzień, na który dzieci z niecierpliwością czekały od dawna. Każde cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Mikołaja i odebrać od niego podarunek. Od samego rana podekscytowane przedszkolaki wyczekiwały gościa, nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. Jednak tym razem zaskoczenie dzieci było jeszcze większe. W przedszkolnym ogrodzie pojawił się nie jeden, a trzech Mikołajów... Przybyli do nas nie na saniach, a na dwu- i czterokołowych pojazdach. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Dzieci wracając do domu z uśmiechem na twarzy, opowiadały swym Rodzicom o niezwykłym spotkaniu z Mikołajami. Składamy serdeczne podziękowania Mikołajom z Jerzmanowic, którzy przybyli do nas na quadach, Radzie Rodziców z Przedszkola Miejskiego Nr 1 oraz p. Barbarze Ćmikiewicz - właścicielce Przedsiębiorstwa Wielobranżowego SOLO.

2020-12-05 13:11

„Działaj Lokalnie”

Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego zorganizowanego przez grupę nieformalną „Razem dla dzieciaków” i Radę Rodziców naszego przedszkola było zwieńczeniem projektu „Dobre nawyki mamy, o swoje zdrowie dbamy!” realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie” Fundacji Wrzosowa Kraina i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki udziałowi w/w projekcie dzieci z naszej placówki utrwaliły dobre nawyki higieniczne oraz pożądane zachowania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów. Głównym celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości i odpowiedzialności społecznej w czasie epidemii, dlatego powstał film z udziałem naszych przedszkolaków reklamujący prawidłowe postawy prozdrowotne. Nasz spot instruktażowy można obejrzeć na stronie: https://drive.google.com/file/d/1MWwuYpWfJck03lnD00p2Aqk70N7JdSov/view?usp=sharing

2020-12-03 20:31

Bajkowy tydzień w grupie ,,Grzybków”

W ostatnim tygodniu listopada dzieci z grupy ,,Grzybki” wyruszyły w cudowną podróż do krainy bajek. Spotkały w niej wiele znanych bajkowych postaci, takich jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Kot w butach. W ramach realizacji tematu kompleksowego dzieci zaznajomiły się również z wybranymi zagadnieniami z zakresu edukacji teatralnej. Miały możliwość aktywnego udziału w przygotowanych teatrzykach kukiełkowych i scenkach dramowych. Uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje. Muzykowały na instrumentach typowych i niekonwencjonalnych. Wykonały ponadto piękne prace plastyczne oraz makietę piernikowej chatki. Celem zajęć, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie zagrożeń czyhających na dziecko we współczesnym świecie. ,,Grzybki” dowiedziały się m. in., że nie wolno ufać nieznajomym i przyjmować od nich prezentów oraz słodyczy. Udział w zajęciach sprawił przedszkolakom wiele radości, był także doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci.

2020-12-03 17:41

Andrzejkowe zabawy

„Andrzejkowym jest zwyczajem, aby wróżby robić. Czary – mary, wosk się pali i dotyka klucz ze stali. Wosk się leje, w wodę wpada, przyszłość twoją przepowiada.” Aby tradycji stało się zadość, w grupach „Słoneczka”, „Krasnale” i „Wiewiórki” odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Celem tych zabaw było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie. Dzieci poznały znaczenie niektórych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały też buty, aby dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż albo się ożeni, a za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Czy wróżby się spełniają? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

2020-12-01 18:07